Рятувальники ліквідували пожежу будівлі з виробництва меблів і твердопаливних котлів
18 лютого о 12:34 у Чернігові до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу на території колишнього ДП "Ремонтний завод" по вул. Кошового, де більшість будівель орендують приватні підприємці для різних видів господарської діяльності без відповідних декларацій з пожежної безпеки.
За вказаною адресою оперативно прибуло 5 державних пожежно-рятувальних відділень. У цей час палала частина будівлі, у якій розташовуються майстерня по виробництву м’яких меблів та один з цехів по виробництву твердопаливних котлів. При цьому, вогонь міг розповсюдитися на розташовану впритул іншу будівлю. Гасіння пожежі тривало майже півтори години в ході чого рятувальники завадили полум’ю поширитися у цех з виробництва котлів та на сусідню будівлю.
За попередніми даними причиною займання стало коротке замикання електромережі у меблевій майстерні. Її працівник загасити самотужки вогонь у початковій стадії не зміг, бо не знайшов вогнегасника. Миттєвому поширенню полум’я сприяла наявна у майстерні велика кількість поролонової крихти, що виготовляється на основі нафтопродуктів і використовується для виробництва м’яких меблів. Крім того, під час горіння вона виділяє їдкий і дуже небезпечний дим. Пожежею знищено близько 350 кв. м даху будівлі та майно у меблевій майстерні.
З цим додамо, що рятувальники зараз не мають можливості належним чином відслідковувати протипожежний стан об’єктів, адже на підставі законодавчих актів, їх перевірки контролюючими органами призупинені з липня 2014 до червня 2015 років. Така ситуація негативно впливає на протипожежний стан, адже керівники об’єктів, підприємці відчувають безконтрольність й тому не квапляться виконувати протипожежні вимоги та навіть не пускають на територію інспекторів, які приходять, щоб провести з працівниками протипожежний інструктаж.
Останні новини Чернігівщини
Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями 13:06
Про можливості інтелектуальної власності йшлося під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік 12:43
28 серпня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо організації освітнього процесу в закладах освіти міста Чернігова у 2026/2027 навчальному році.
Знімати відео та вести блог: оголошено набір на новий сезон безкоштовної школи блогерства для підлітків з інвалідністю 12:40
В Україні втретє запускають ХІТ — Хаб Інклюзивного ТікТоку, безкоштовну школу блогерства для підлітків з усієї України віком 14–18 років, які мають інвалідність. Тут вчать знімати відео, монтувати й вести власний блог. Подати заявку можна до 31 серпня; навчання почнеться восени, а участь – безкоштовна.
СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30
Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.
Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29
Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.