Весняне водопілля на Чернігівщині очікується низьким і пройде у межах русел річок
Весняне водопілля цьогоріч за рівнями і витратами води буде нижчим і значно нижчим за середнє, близьким до минулорічного та без значних негативних наслідків, повідомляє Чернігівський обласний центр гідрометеорології.

Про це свідчить комплексний аналіз чинників весняного водопілля, які склалися на середину лютого поточного року (нестабільні і низькі снігозапаси, неглибоке промерзання ґрунту, близьке до норми зволоження його метрового шару, понижена поточна водність річок).
За даними снігомірної зйомки 10 лютого висота снігового покриву в басейні річок Дніпро та Десна не перевищує 10 см, а запаси води у ньому дорівнюють 1-17 мм. Це загалом менше за норму на цю дату і значно менше за снігозапаси, що формують середнє весняне водопілля.
Глибина промерзання ґрунту менша за середні показники і станом на 10 лютого переважно дорівнює 20-50 см. У басейнах Верхнього Дніпра і Десни за межами України промерзання ґрунту становить 30-70 см.
Внаслідок зимових відлиг відбулося суттєве поповнення запасів вологи у метровому шарі ґрунту до середніх багаторічних показників.
На річках області утримується зимова межень з незначними коливаннями рівнів води, які проходять у межах їх русел. Поточні рівні значно нижчі за відмітки виходу води на заплаву. Льодові явища відмічаються у вигляді неповного льодоставу (товщина криги не перевищує 10-15 см), закраїн, заберегів.
За інформацією фахівців, під час формування весняного водопілля не слід очікувати підтоплень заплавних територій. Водопілля може пройти переважно у межах русел річок. Загрози часткових затоплень територій населених пунктів, будівель, об’єктів господарювання і інфраструктури тощо річковими водами немає. Руйнування льодоставу і проходження льодоходу також не несе загрози для прируслових територій і об’єктів.
За прогнозами, якщо надалі не відновиться снігонакопичення, а весною не випадатимуть значні дощі, то існує висока ймовірність формування на малих і середніх річках області дуже низького чи навіть слабко вираженого водопілля, що може загострювати екологічний стан річок.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.