Чи доступні суди для людей з інвалідністю – результати круглого столу
12 лютого Центр «Чернігівський Центр Прав Людини» разом з представниками організацій інвалідів, громадських організацій, ЗМІ та представників апеляційного суду Чернігівської області взяли участь в круглому столі «Аспекти забезпечення права інвалідів на доступ до правосуддя».

В рамках заходу обговорили результати моніторингу доступності осіб з інвалідністю до правосуддя в Чернігівській області та напрацювали рекомендації для системи правосуддя та місцевої влади як втілювати Конвенцію про права інвалідів.
Дослідження проводилося в наступних судах: Чернігівський районний суд Чернігівської області, Прилуцький та Ніжинський міськрайонні суди та Чернігівський окружний адміністративний суд.
Роман Васько, член громадської організації «Чернігівський Центр Прав Людини», що брав участь у моніторингу доступності осіб з інвалідністю до будівель суду в містах Прилуки та Ніжин, виділив у них дві спільні риси: добротні ремонти приміщень та абсолютну непристосованість вбиралень до потреб та можливостей людей з обмеженнями в пересуванні. «Кошти для ремонту виділені немалі, а найелементарніше зроблено не було», - зазначив громадський активіст.
Найбільш пристосованим до потреб людей з обмеженими можливостями виявився Апеляційний суд Чернігівської області. За словами, Олександра Підгорного, керівника організації «Чернігівський Центр Прав Людини», його можна назвати взірцевим: приміщення суду обладнане дошками зі шрифтом Брайля для незрячих, в чергового міліціонера є папки зі збільшеним зображенням інформаційних повідомлень зі стендів, інформація розміщена на доступній висоті для інвалідів-візочників. У адмінспоруди є пандус, однак його кут нахилу не дозволяє самостійно піднятися по ньому.
Ці та інші недоліки в організації доступу до будівель судів відмітили і представники Апеляційного суду та додали, що зазначені не доопрацювання уже знаходяться в розробці та в найближчий час будуть виправлені.
Люди з інвалідністю, котрі вимушені щодня долати перешкоди в пересуванні, відзначають абсолютну непристосованість, доріг, транспорту, пандусів для пересування колясочників по місту Чернігову, а також в Прилуках та Ніжині. Об’єднання інвалідів готові співпрацювати з приватними особами, владою, надавати консультації та рекомендації для створення найбільш сприятливих умов для пересування людей з обмеженнями в мобільності, і при цьому зробити це максимально економно.
Активна молодь запропонувала використовувати інфографіку для полегшення сприйняття інформації про роботу судів, зокрема, про надавані юристами послуги, про роботу громадських та правових організацій.
Присутні висловили впевнену позицію, що наше благополуччя залежить від нас самих, і подібні круглі столи, дослідження, обговорення та напрацювання дадуть змогу людям з обмеженими можливостями жити повноцінним життям.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.