Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 19:50:16

Споживання газу на Чернігівщині протягом 2014 року зменшилося на 12%

06.02.2015   14:26Агенцiя

За минулий рік в Чернігівській області було спожито 713,5 мільйонів куб. м природного газу, що майже на 97,7 мільйонів кубометрів або на 12% менше у порівнянні з 2013 роком.

Внаслідок падіння обсягів газоспоживання ПАТ «Чернігівгаз» недоотримав 45,4 мільйонів гривень планової тарифної виручки.
 
Так, побутові споживачі використали менше газу на 36,76 мільйонів куб. м, що становить 8,3%, бюджетна сфера – майже на 6 мільйонів куб. м або на 20%, промисловість – на 31,8 мільйонів куб. м - це 24%, теплопостачальні підприємства – на 23 мільйони кубометрів або 11,13%.
 
Левову частку - 43,2 мільйонів гривень, компанія недоотримала з тарифу на транспортування. Це призвело до зменшення фінансування інвестиційної програми 2014 року на 5,2 мільйонів гривень. Ці гроші мали б піти на розвиток газових мереж - капремонти, заміну обладнання та різні комплексні заходи спрямовані на підвищення безпеки газопостачання.
 
Щороку протяжність газових мереж і кількість споживачів в Чернігівській області збільшується, натомість система газопостачання зношується і потребує більших капіталовкладень. Знецінення гривні та інфляційні процеси призводять до зростання економічної собівартості послуг з обслуговування газових мереж. Ціни на матеріали та обладнання, які необхідно закуповувати для виконання робіт, в середньому підвищилися в 2 рази. Нестача коштів може призвести до проблем з газопостачанням споживачів, адже тарифна виручка є основним і єдиним джерелом фінансування програм з модернізації газопроводів та оплати праці робітників облгазу.
 
«Аби газ безперебійно надійшов від магістрального газопроводу до кожного споживача, щоб послуги надавалися якісно і своєчасно, газопостачальнику треба мати рентабельний тариф, – акцентує голова правління ПАТ «Чернігівгаз» Алла Ярова. – Але реалії такі, що нині на модернізацію мереж та виконання поточних робіт «Чернігівгазу» потрібно витратити значно більшу суму аніж закладено в тарифах, тому тарифна система потребує реформування».
 
Незважаючи на складне фінансове становище, ПАТ «Чернігівгаз» продовжує виконувати свої зобов`язання перед споживачами, а також реалізовувати інвестиційну програму на 2015 рік в межах коштів, які надходять з діючих тарифів.
 
Востаннє тариф на транспортування для ПАТ «Чернігівгаз» НКРЕКП переглядала в квітні 2014 року. Тоді тариф підвищився на 14,7% і на сьогодні становить 319,4 грн. без ПДВ за 1000 кубометрів, в той час коли газ для побутових споживачів в середньому подорожчав на 35%.

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.