Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 квітня, 12:10:34

Достойно вшанувати всіх ветеранів до 70-річчя Перемоги просить Чернігівська міська ветеранська організація

02.02.2015   08:12

Про діяльність у 2014 році та основні завдання на 2015 рік Чернігівської міської організації ветеранів ішлося на пленумі.

У роботі пленуму взяли участь заступник міського голови – керуючий справами виконкому Станіслав Віхров, начальник управління культури міської ради Юрій Ткач та заступник начальника управління охорони здоров’я міської ради Ольга Малець.

За інформацією голови міської ради ветеранів Ірини Четвертак, чисельність організації налічує понад 20 тисяч ветеранів війни та праці, що складає третину від загальної кількості ветеранів і пенсіонерів у місті. Діяльність організації спрямована на забезпечення соціального захисту ветеранів, дотримання їхніх прав у різних сферах суспільного буття. Міська організація об’єднує 122 первинні ветеранські організації.

Наразі в Чернігові проживає 698 учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, п’ять Героїв соціалістичної праці, сім ветеранів-визволителів Чернігова.

Значна увага постійно приділяється здоров’ю ветеранів. У 2014 році 128 інвалідів забезпечені інвалідними візками, четверо – автотранспортом, встановлено два ендопротези на суму 52,8 тис.грн., сім кардіостимуляторів на суму 80,9 тис.грн. 153 ветеранам виконано зубопротезування на загальну суму 131,5 тис.грн. З міського бюджету на ліки цій категорії у 2014 році було виділено 479,4 тис.грн.

Путівки на санаторно-курортне лікування отримали 457 ветеранів. В обласному госпіталі для інвалідів і ветеранів війни отримали медичну допомогу 645 ветеранів війни та 35 осіб із категорії дітей війни.

Велика кількість звернень надходить щодо ремонтів квартир, покрівель і під’їздів будинків, де мешкають ветерани. Такі питання позитивно вирішуються завдяки взаємодії ветеранської організації з комунальними підприємствами «Деснянське» та «Новозаводське».

За Програмою підтримки громадських організацій у 2014 році міській раді ветеранів із бюджету міста було виділено 20,4 тис.грн., які використані на поздоровлення з Днем Перемоги, вшанування визволителів Чернігова, відвідання ветеранів удома, на організацію поховань учасників війни. Майже таку ж суму передбачено в бюджеті й на поточний рік.

Окрему увагу І. Четвертак приділила висвітленню участі ветеранів у патріотичному вихованні молоді. Розповіла про зустрічі, які проходили в школах міста та у вищих навчальних закладах.

Крім того, голова ветеранської організації відзначила активну участь ветеранів у наданні допомоги учасникам антитерористичної операції на Сході України. Це і збір коштів, і продуктів харчування, і одягу та взуття.

«Хочеться, щоб наші учасники Великої Вітчизняної війни спокійно дожили відведеного Богом віку, щоб їм не було страшно і боляче від того, що нині відбувається в державі», - зауважила І. Четвертак.

Стосовно діяльності в поточному році, голова ветеранської організації нагадала, що це буде рік проведення звітно-виборної роботи в первинних, у районних та в міській організаціях.

Також під час пленуму виступили керівники і представники районних у місті ветеранських організацій, ветеранів 1-ї Гвардійської армії та Байконуру, клубів «Ветеран» і «Патріот».

Особливу увагу ветерани просять приділити організації і відзначенню 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. До Дня Перемоги буде уточнено список учасників бойових дій, який варто опублікувати в міській газеті. Також повинні бути впорядковані всі обеліски, монументи, місця поховань загиблих у роки війни 1941-1945.

Було наголошено, що поколінню, яке відходить у вічність, вкрай важливим є звичайне людське тепло і спілкування, адже майже кожен четвертий ветеран – одинокий, кожен п’ятий – лежачий. Якраз для підтримки таких людей ветерани створили в місті 115 волонтерських груп. Їхні учасники вважають, що до свята Перемоги варто організувати привітання одиноких і хворих ветеранів удома за участю керівництва міста чи району, учнівської молоді.

Заступник міського голови – керуючий справами виконкому Станіслав Віхров поінформував про новації у формуванні міського бюджету та запевнив, що Програма підтримки громадських організацій буде діяти і в поточному році. Також він наголосив, що 70-річчя Перемоги в Чернігові буде проведено з максимальною увагою до ветеранів.

Останні новини Чернігівщини

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області 11:24

В Чернігівській облдержадміністрації відбулась робоча зустріч з керівниками підприємств харчової промисловості.

Правоохоронці затримали розкрадачів нафти

Правоохоронці затримали розкрадачів нафти 11:02

У Бахмацькому районі спільна група з числа поліцейських та співробітників прокуратури дослідила місце розкрадання нафти та затримала трьох чоловіків, які підозрюються у причетності до цього злочину.

Після карантину діти Михайло-Коцюбинської громади підуть до відремонтованого садочка

Після карантину діти Михайло-Коцюбинської громади підуть до відремонтованого садочка 10:44

На початку лютого цього року у Михайло-Коцюбинському, Чернігівського району розпочали ремонт у дитячому садочку "Пролісок". Роботи наразі на стадії завершення, написано на сайті громади.

На Чернігівщині ловити раків заборонено

На Чернігівщині ловити раків заборонено 10:28

З 25 березня по 30 червня (включно) у водоймах Чернігівської області заборонено ловити раків.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини