Жителі Пам’ятного вже кілька років поспіль чекають приєднання до Ніжинського району
Таке приєднання є більш ніж виправданим, адже приналежність Пам’ятного до Борзнянського району створює ряд незручностей для селян, які, перш за все, стосуються віддаленості теперішнього районного центру.

Прилуки Ніжин
Раніше у Пам’ятному було багато установ та організацій, які давали роботу місцевим жителям. Це залізниця, бурякопункт, філія тодішнього Ніжинського консервного комбінату, паливний склад, частина людей працювали в колгоспі села Печі. Крім того, на той час функціонували чотири торгові пункти: два магазини, чайна, буфет. Працювала у селі школа, дитячий садок, ощадна каса й відділення зв’язку, медпункт.
Пише nizhyn.city.
- А тепер ми маємо такий клопіт: лікарня – в райцентрі за 45 км. Наприклад, медкомісію по інвалідності треба спочатку проходити в Борзні, а потім – ще в місті Бахмачі. Медпункт працює лише два дні на тиждень. При цьому в Ніжині за 20 км від нашого села – три лікарні, а в селі Крутах Ніжинського району за 5 км від пам’ятного – медичний пункт «Сімейний лікар» із новою машиною швидкої допомоги. Військкомат, земельний відділ, нотаріус, дільничний міліціонер – теж у райцентрі Борзна, майже за півсотні кілометрів, а транспортне обслуговування незадовільне – лише один мікроавтобус на день, який прибуває в Борзну близько 9 години ранку. А черги в потрібних установах утворюються ще з 6-ї ранку. Школа, дитячий садок, банк, у якому треба оформлювати та отримувати знецінені вклади – за 10 км від нас, у селі Хороше Озеро, і центр сільської ради – за 6 км від Пам’ятного, в селі Печі, – розповідає житель села Володимир Стрільчик.
Усе це ускладнює життя мешканців села Пам’ятного, вимагає витрати додаткових коштів на проїзд. І це при тому, що нині до міста Ніжина і від Ніжина через село проїжджає 9 електропоїздів і 6 автобусів на день.
Розуміючи необхідність проведення адміністративно-територіальної реформи в контексті даного населеного пункту, на чотирнадцятій сесії районної ради від 28 березня 2013 року було прийнято рішення «Про приєднання с.Пам’ятне, Печівської сільської ради, Борзнянського району Чернігівської області до Крутівської сільської ради, Ніжинського району, Чернігівської області».
Після прийняття цього рішення минуло вже більше року, та Чернігівська обласна рада чомусь і досі не надала селянам аналогічне погодження на сесії. Це пов’язано насамперед із адміністративно-територіальною реформою об’єднання територіальних громад, яка планується найближчим часом та відповідно до якої кардинально зміниться «обличчя» теперішнього Ніжинського району. А ще – бажанням уникнути можливого прецеденту, що може стати підставою аналогічних дій з боку інших населених пунктів. Тож поки питання «зависло» на обласному рівні, селяни продовжують потерпати від незручностей та все ж сподіватися, що їх нарешті почують…
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.