Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 квітня, 12:44:56

Хто виграє у війні з пам'ятниками?

28.01.2015   18:45Агенцiя

До 97-ої річниці бою під Крутами у Чернігові актуалізувалося питання про пам'ятники радянським діячам на Алеї Героїв.

Про вирішення цього питання власними силами заявили представники "Правого сектору". Крім того, оголосила про намір 29 січня провести смолоскипну ходу і міська організація Української студентської спілки. Планується, що захід розпочнеться пізно ввечері від "Мегацентру" і завершиться поблизу Катерининської церкви. Тож існує ризик, що звична Алея Героїв може перетворитися на алею повалених погрудь.

Дискусія щодо необхідності реконструкції зони відпочинку у центрі міста цього тижня стартувала з ініціативи громадськості. Чернігівські історики сказали свою точку зору – радянські військові та революційні діячі, увіковічені на постаментах, досить суперечливі у реаліях української історії, мало вивчені, і для прийняття рішення про демонтаж пам'ятників потребують на місцевому рівні просвітницької кампанії. Йшлося і про виважений підхід, а також, чи варто замінити їх іншими пам'ятниками. До речі, тільки постаті Василя Сенька та Михайла Кирпоноса не викликають сумнівів щодо перебування на Алеї Героїв. Встановлювалися пам'ятники у центрі Чернігова упродовж 1968 – 1989 років, найбільше – чотири погруддя (Щорсу, Подвойському, Кропив'янському та Антонову-Овсієнко) встановлено у 1977 році. Окремі із бюстів з'явилися в обласному центрі Чернігівщини за рішенням Ради Міністрів УРСР. Як зазначалося під час "круглого столу" з обговорення цього питання, на відміну від типових по багатьох містах пам'ятників Леніна, ці мають мистецьку цінність, хоч і є пам'ятками місцевого значення. Виготовлені деякі з них із бронзи, інші – з граніту.

Спосіб вирішення питання стане для чернігівців своєрідним іспитом. Адже зруйновані пам'ятники стануть, у першу чергу, "яскравими картинками" для російських телеканалів, які вкотре звинуватять українців у варварстві та не здатності вирішувати суперечності цивілізованими методами.

Водночас, у спілкуванні координатор "Правого сектору" Максим Конашевич зазначив, що вирішити долю пам'ятників у місті мають громадські слухання, і найбільш доречним він вважає передачу бюстів до музею. Представник організації Українська студентська спілка Дмитро Скрипка також повідомив, що під час своїх акцій у Чернігові молодь не планує зносити пам'ятники на Алеї Героїв.

Чи співпадають слова і справи громадських активістів, покаже час…


Синельник Ірина

Останні новини Чернігівщини

Конкурс дитячої творчості “Вода та зміни клімату” продовжено до 24 квітня

Конкурс дитячої творчості “Вода та зміни клімату” продовжено до 24 квітня 12:40

Щоб під час карантину зробити проведення творчого змагання безпечнішим, а перебування дітей вдома цікавішим – ми вирішили перевести конкурс дитячого малюнку в on-line режим.

Чернігівський

Чернігівський "Спецназ" озброює військових, волонтерів і лікарів для боротьби з китайським терористом "COVID 19" 12:36

В час напруженої боротьби з коронавірусною інфекцією "COVID 19", яка наносить удари як безжалісний терорист, підступно і несподівано, набув нових потужних обертів волонтерський рух і благодійництво.

Про санепідситуацію в області. Офіційно

Про санепідситуацію в області. Офіційно 10:37

За 2 місяці 2020 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 41,5 тис. осіб, що на 26,6% менше кількості аналогічного періоду минулого року.

Заробітна плата в області в лютому. ДОВІДКА

Заробітна плата в області в лютому. ДОВІДКА 10:33

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій Чернігівської області в лютому 2020 року становила 8540 грн.

КП

КП "Чернігівводоканал": Виконання інвестпрограми 2020 року не зупиняється 10:19

Наразі добігають кінця роботи з реконструкції водопроводу по вулиці Промисловій від вул. Попудренка до вул. Музичної. В рамках виконання інвестиційної програми КП «Чернігівводоканал» на 2020 рік буде замінено 836 м водопроводу. Роботи за договором з КП «Чернігівводоканал» виконує ТОВ «УТБ-ІНЖИНІРІНГ».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини