Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 лютого, 09:34:26

Приватний етнографічний музей, реабілітаційний центр “Витал” та садибу “Андріївські озера” відвідали журналісти під час прес-туру в Чернігівський район

03.02.2012   10:40Агенцiя

“Перспективи розвитку зеленого туризму, рекреації та охорони здоров’я в Чернігівському районі” – такою була тема прес-туру організована медіа-центром “Моє місто”, що відбувся 2 лютого. Співорганізатор заходу – відділ культури та туризму Чернігівської РДА.

Спершу журналісти побували в гостях у відомого колекціонера Юрія Дахна, котрий упродовж всього життя збирає старовинні речі, рушники та вишиванки, створив унікальну колекцію та відкрив приватний етнографічний музей у с. Москалі.

Наступний об’єкт прес-туру – приватний реабілітаційний центр “Витал”, що діє в с. Андріївка, – перший подібний заклад на Чернігівщині. Центр надає допомогу пацієнтам з усієї України та з-за кордону, котрі, в першу чергу, перенесли інсульти, важкі травми, мають неврологічні патології, порушення функцій опорно-рухового апарату тощо. Тут створені комфортні умови для реабілітації, зібране сучасне обладнання, працює кваліфікований персонал (до речі, з Чернігова), а головне – надається дійсна допомога пацієнтам.

Про конкретні результати роботи центру “Витал” журналістам розповів його директор і один з співзасновників Олександр Глинський. “Упродовж минулого року реабілітацію в центрі “Витал” пройшли більш ніж 100 пацієнтів – у різному стані та з різними діагнозами. В тому числі, наприклад, ми поставили на ноги молоду людину з Харкова, котрий був у паралізованому стані після травми першого шийного хребця. Лікарі давали цьому чоловіку всього-на-всього п’ять днів життя. Кілька тижнів він перебував в реанімаційному відділенні на апараті штучного дихання, проходив лікування в харківський клініці, а потім рідні привезли його до нас, – повідомив п. Глинський. – Цей чоловік залишав центр “Витал” на власних ногах”.
Загалом цей заклад розрахований на одночасне перебування 20-24 пацієнтів. Тут облаштовані 16 комфортабельних палат (в кожній є телевізор, телефон, всі зручності), працюють 40 фахівців. Для кожного пацієнта, з урахуванням його стану, розроблюється індивідуальна програма реабілітації, організоване п’ятиразове різноманітне збалансоване харчування. При цьому вартість послуг в реабілітаційному центрі – в декілька разів нижча, ніж у подібних закладах в столиці.

Під час екскурсії Олександр Юрійвич звернув нашу увагу, що деякі апарати та тренажери є далеко не в кожному обласному центрі України. Загалом кабінет фізіотерапії має апарати ультразвукової та магнітолазерної терапії, міостимуляції та дарсонвалізації. Зала ЛФК обладнана апаратом активно-пасивної розробки вражених кінцівок німецької фірми MOTOMed Reck, який дозволяє встановлювати програми під кожного окремого пацієнта, профілакторами Євмінова, комплексом спеціальних тренажерів. Блок водної реабілітації має бальнеологічну гідромасажну ванну, гідролазерний душ-масаж, басейн. Задля комплексної реабілітації застосовується арома- та фітотерапія.

У практиці центру “Витал” – запрошення провідних фахівців задля надання консультацій та навчання персоналу. Так, перед Новим Роком тут працював реабілітолог з Іспанії, один з найкращих реабілітологів у Європі. “Ми записали його роботу на відео, зараз це наша інтелектуальна власність. Рік тому в нашому центрі з метою консультацій перебував відомий реабілітолог, власник аналогічного центру нейрореабілітації Реджо-ді-Калабрія з Італії”, – розповів п. Глинський.

Чому центр “Витал” створений саме в Андріївці? В Європі аналогічні центри зазвичай віддалені від великих міст. По-перше, реабілітація – делікатний процес, що потребує тиші і спокою. В Андріївці – чисте повітря, мальовнича місцевість. По-друге, якщо враховувати специфіку таких хворих, це дає їх здоровим родичам можливість налагодити життя в звичному режимі. По-третє, це дозволяє зменшити витрати на створення та утримання закладу. Журналісти були вражені від почутого та побаченого.

І, нарешті, останнім пунктом нашого візиту до Чернігівського району стала садиба “Андріївські озера”, де створені всі належні умови в тому числі для зимового відпочинку. Тут можна покататися на конях, на ковзанах, попаритися в бані, порибалити, прокласти лижню. Власник садиби Сергій Карпачов має намір збудувати на своїй території міні-готель на проводити майстер-класи з різних видів ремесел: гончарства, лозоплетіння, в’язання віників тощо. Цей осередок зеленого туризму неподалік Чернігова вподобали жителі столиці та гості з інших країн світу.

Медіа-Центр “Моє Місто”

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:32

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Майже дві тисячі виконавчих листів було видано Чернігівським окружним адміністративним судом протягом 2019 року

Майже дві тисячі виконавчих листів було видано Чернігівським окружним адміністративним судом протягом 2019 року 09:24

Виконання рішення суду є невід’ємною частиною права на справедливий суд. Судові рішення є обов’язковими до виконання на всій території України.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:58

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 24 лютого до 8:00 25 лютого 2020 року.

Шкільну котельню Козелецької громади переобладнали

Шкільну котельню Козелецької громади переобладнали 08:31

Школи Козелецької об'єднаної громади активно провадять модернізацію котелень. Скрипчинська школа - 8 заклад освіти з початку створення ОТГ, де переобладнали котельню.

Очільник ВООЗ: Пік епідемії китайського коронавірусу вже минув

Очільник ВООЗ: Пік епідемії китайського коронавірусу вже минув 08:17

Пік епідемії китайського коронавірусу Covid-19 припав на період з 23 січня до 2 лютого, нових випадків зараження у Китаї стає все менше.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини