Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 січня, 16:08:57

Упродовж 2014 року до органів прокуратури області надійшло 11 тис. звернень

15.01.2015   17:22Агенцiя

Упродовж 2014 року до органів прокуратури Чернігівської області надійшло 11 тис. звернень, з яких вирішено 6,6 тисяч.

Керівництвом прокуратури області відповідно до вимог ст.22 Закону України «Про звернення громадян» значна увага приділяється особистому прийому мешканців нашого регіону, в тому числі за місцем їх роботи та проживання. У 2014 році виїзди з такою метою здійснено до всіх районів області.

За рік на особистому прийомі в органах прокуратури області свої скарги виклали 4 тис. громадян. Особисто прокурором області прийнято 457 громадян, з яких 70 – за місцем проживання, в тому числі в сільській місцевості.

У зв’язку з прийняттям нового  Закону України  «Про прокуратуру»    органи прокуратури позбавлені можливості  проводити  перевірки. Пунктом 1 Перехідних положень Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 визначено, що вона виконує функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами виключно у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді. Але і в 2014 році, як і в минулі роки,  найбільше задоволених звернень органами прокуратури області вирішено саме  з питань представництва інтересів громадян і держави в суді. 

Про це розповіла старший прокурор прокуратури Чернігівської області з питань розгляду листів та прийому громадян Тамара Герасименко. Вона додала:

— Хоча органи прокуратури і позбавлені можливості проводити перевірки, у прокурора залишається можливість реагування шляхом подачі позовної заяви до суду. Як приклад, за результатами розгляду одного зі звернень Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ підтверджено правомірність вимог прокурора щодо поважності причин пропуску строку для прийняття спадщини заявницею, яка є інвалідом і проживає в Кіровоградській області. Вона не змогла своєчасно прийняти спадщину від своєї сестри у зв’язку з тяжким станом здоров’я, тривалим лікуванням.

До складу спадкового майна увійшла квартира в Чернігові.
При цьому одразу після смерті спадкодавці до відповідних органів із заявою про прийняття спадщини на підставі підробленого (як виявилось) заповіту звернувся сторонній громадянин.
Завдяки активній позиції прокуратури рішенням апеляційного суду, залишеним у силі касаційною інстанцією, право пенсіонерки на квартиру поновлено. За фактом підробки заповіту внесено відомості в ЄРДР, триває досудове розслідування.

Останні новини Чернігівщини

Муніципальна варта Чернігова ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин

Муніципальна варта Чернігова ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин 14:49

Співробітники Муніципальної варти Чернігова тільки з початку тижня ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин на будівлях міста.

ЦНАП Чернігова - п'ятий в Україні по кількості послуг за день

ЦНАП Чернігова - п'ятий в Україні по кількості послуг за день 14:26

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) міста Чернігова - п'ятий в Україні по кількості наданих послуг. У середньому за один робочий день тут надається понад 1600 послуг, тобто щомісяця надходить понад 42000 звернень.

Відбулось засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради

Відбулось засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради 14:12

23 січня у малій залі відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

“Сіверські клейноди” привітали з днем соборності жителів Прикарпаття

“Сіверські клейноди” привітали з днем соборності жителів Прикарпаття 12:56

В Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка 22 січня з нагоди 101-ї річниці Соборності України відбувся святковий концерт “В єдності – сила народу”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини