Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 травня, 05:10:27

Всесвітній день прав людини як привід нагадати про численні проблеми працюючих

10.12.2014   11:56

9 грудня Федерація профспілкових організацій Чернігівської області провела засідання «круглого столу» з нагоди Всесвітнього дня прав людини на тему: «Трудові і соціально-економічні права в Україні: стан дотримання, гарантії та захист. Досвід європейських профспілок». На захід були запрошені представники органів держаної влади, на які покладений контроль за дотриманням прав працюючої людини, а також лідери галузевих профспілок, організацій роботодавців та науковці.

Відкрив засідання і розпочав дискусію Петро Чорнорот – заступник голови Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, який зупинився на типових порушеннях трудових прав працюючих в області. Серед основних були названі: заборгованість із заробітної плати та вимушені відпустки без збереження зарплати.

Перед учасниками круглого столу у форматі відеоконференції виступив керівник департаменту міжнародної роботи Федерації профспілок України Василь Шилов. Зокрема, він розповів про найкращий досвід європейських профспілок по захисту прав людини, проаналізував виклики глобального світу та кризові явища в Україні, що загрожують звуженням права працюючих. Сказано було і про позицію профспілок щодо недопущення різкого скорочення фінансування бюджетних галузей, які і без того знаходяться на межі виживання.

Далі розпочалися виступи учасників, серед яких були представники органів державної влади: Катерина Тимощенко – заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА, Вікторія Луцишина – начальник відділу контролю за додержанням законодавства про працю в Північній зоні- державний інспектор праці, Володимир Бобруйко – заступник начальника Головного управління юстиції у Чернігівській області, Олександр Сухоруков — заступник начальника державної інспекції з нагляду за промисловою безпекою та охороною праці територіального управління Держгірпромнагляду у Чернігівській області, Алла Лепеха — регіональний координат по зв'язках з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області, директор благодійної організації “Чернігівський жіночий правозахисний центр”, Олена Кошмар — начальник відділу з організації сприяння працевлаштування Чернігівського обласного центру зайнятості.

Учасники у своїх виступах наводили конкретні випадки порушень прав людини, з якими вони стикаються у процесі свої діяльності. Підіймалися питання реалізації права на безоплатну правову допомогу, ролі Європейського суду з прав людини в поновленні порушення прав, національного превентивного механізму, дотримання прав людини при розслідуванні нещасних випадків на виробництві, порушення прав працюючих на гідну і своєчасну оплату праці та ін.

З цікавими повідомленнями виступили Олександр Огородник — старший викладач кафедри трудового права та права соціального забезпечення Чернігівського національного технологічного університету, а також представники організацій роботодавців та профспілкові лідери.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині через аномальне весняне водопілля досі місцями підтоплені дороги

На Чернігівщині через аномальне весняне водопілля досі місцями підтоплені дороги 22:58

Через підйом води у річках Дніпро та Десна спостерігається перевищення небезпечних відміток затоплення та порушення транспортного сполучення у низці населених пунктів Новгород-Сіверської, Коропської, Сосницької, Михайло-Коцюбинської, Менської та Ріпкинської територіальних громад.

Сесія Прилуцької міськради: змінили секретаря, призначили заступників, прийняли частину бюджету

Сесія Прилуцької міськради: змінили секретаря, призначили заступників, прийняли частину бюджету 22:39

20 травня у Прилуцькій міській раді відбулася 18 позачергова сесія 8 скликання. До неї долучилися 25 із 34 депутатів.

На Чернігівщині під час проведення польових робіт трактор наїхав на вибуховий пристрій, водій загинув

На Чернігівщині під час проведення польових робіт трактор наїхав на вибуховий пристрій, водій загинув 22:24

23 травня о 17:34 на лінію 101 надійшло повідомлення про вибух на полі біля с. Киїнка Чернігівського району. До місця виклику було направлено розрахунок групи піротехнічних робіт.

Знаєте місця у Чернігові, де попри заборону продають алкоголь? Повідомте правоохоронцям, телефонуйте на лінію “102”

Знаєте місця у Чернігові, де попри заборону продають алкоголь? Повідомте правоохоронцям, телефонуйте на лінію “102” 22:03

У зв'язку зі зверненням голови Чернігівської ОВА до Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка з проханням надати адреси, де у Чернігові сьогодні незаконно продають алкоголь, звертаємось до містян, яким відомі місця такої торгівлі.

Штаб-сержант Костянтин присвятив армії 20 років життя

Штаб-сержант Костянтин присвятив армії 20 років життя 21:58

На цей час він проходить службу в лавах Національної гвардії України.