Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 листопада, 01:14:26

Шахраї активно використовують тему збору допомоги для АТО

06.12.2014   08:05

18-річний молодик вирішив красиво погуляти разом із своїм товаришем, але грошей не було. Тоді хлопчина зайшов і представився його мешканцям волонтером, що збирає пожертви для українських воїнів.

До чергової частини Чернігівського міськвідділу внутрішніх справ зателефонували пильні громадяни і попросили перевірити юнака, який ходить по вулиці Щорса, представляється волонтером і збирає пожертви для наших воїнів на Сході.

Коли наряд патрульної служби прибув за вказаною адресою, міліціонери упізнали чоловіка, який вже потрапляв у поле зору правоохоронців. Юнак не став ламати комедію, а чесно зізнався, що за 20 хвилин зібрав близько півтори сотні гривень, розповідаючи мешканцям будинку, що він начебто є волонтером і збирає на допомогу воїнам АТО.

Правда якийсь чоловік попросив його показати якісь документи, що це підтверджують, але у самозванця крім паспорта нічого не було.

Громадяни здавали 10-20 гривень, адже багато у кого рідні чи знайомі воюють на Донбасі, тому грошей не жаліли для благородної справи. А виходить, самозванець поглумився над їх світлими намірами і просто обдурив.

Натомість міліція відзначає позитивні зрушення в свідомості громадян, які нарешті почали прислухатися до профілактичних матеріалів, які правоохоронці публікують в пресі, Інтернеті і на телебаченні. Не давайте гроші першому стрічному тільки тому, що він представився волонтером - спитайте документи. Справжній активіст, який допомагає воїнам, поставиться до цього кроку з розумінням, а шахрая примусить відмовитися від своїх злочинних намірів.

Наразі відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках поліцейські відзначили ліцеїстку, яка повідомила про спробу ворожого вербування 17:50

Начальник Прилуцького районного відділу поліції Василь Ободовський разом із начальницею сектору «Служба освітньої безпеки» Яною Гуменною відзначили ученицю місцевого ліцею Ангеліну Гришину.

На Алеї Героїв оновили меморіальну експозицію зі світлинами та історіями загиблих воїнів 17:39

У Чернігові на Алеї Героїв 26 листопада оновили інформаційні стенди зі світлинами та короткими біографіями ще 60 військовослужбовців, які віддали своє життя, захищаючи місто та Україну.

На Чернігівщині суд виніс вирок двом військовим рф, які незаконно позбавили волі та розстріляли мирних українців у Ягідному 16:47

Чернігівський районний суд завершив розгляд матеріалів кримінального провадження щодо військовослужбовців армії рф, які під час тимчасової окупації села Ягідне Чернігівського району незаконно позбавили волі двох цивільних чоловіків, утримували їх в нелюдяних умовах, а потім обох розстріляли. Суд ухвалив вирок окупантам – довічне позбавлення волі.

Безпека, освіта і відновлення після обстрілів: начальник ОВА працював у Новгород-Сіверському і Корюківському районах 16:06

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із заступником Дмитром Синенком здійснили робочий візит на прикордоння.

Заступниця міського голови Вікторія Пекур провела зустріч із батьківською спільнотою щодо функціонування чернігівських шкіл і садків 22:35

26 листопада, представниці батьківської спільноти — матері дітей, які навчаються у чернігівських школах або відвідують дитячі садки — зібралися під стінами Чернігівської міської ради з ініціативою обговорити низку питань, що їх турбують.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини