Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 вересня, 21:09:32

"Відкритий лист" на захист гідності В.В. Мултанен

02.12.2014   18:40Агенцiя

20 листопада цього року Чернігівська обласна рада розглянула питання про продовження контракту з директором комунального закладу «Чернігівський науково-методичний центр охорони культурної спадщини» В. В. Мултанен.

Під час його обговорення на адресу В. В. Мултанен та служби, котру вона очолювала, пролунали необґрунтовані звинувачення в корупції, при цьому її саму депутати позбавили можливості висловитися. Знаючи багато років В. В. Мултанен, археологічна спільнота Чернігова рішуче виступає на захист гідності колеги.

В. В. Мултанен народилась у 1964 р. у смт Седнів Чернігівського району, там же закінчила середню школу. Свою трудову діяльність розпочала у відділі археології Чернігівського історичного музею, паралельно навчаючись на заочному відділенні історико-філологічного факультету Гомельського державного університету імені Ф. Скорини, який успішно закінчила у 1988 р. Пройшовши шлях від рядового співробітника до керівника, вона 33 роки поспіль працювала в Чернігівській обласній інспекції з охорони пам’яток історії та культури. У 2004 р. В.В. Мултанен очолила цю організацію, яка пізніше була реорганізована у КЗ «Чернігівський науково-методичний центр охорони культурної спадщини» Чернігівської обласної ради. Таким чином, усе трудове життя В. В. Мултанен присвячено вивченню, популяризації та охороні пам’яток вітчизняної археології та історії.

Головним напрямком професійної діяльності В.В. Мултанен протягом багатьох років був контроль за додержанням законодавчих норм у справі охорони культурної спадщини. У зоні її особливої уваги перебували облік та моніторинг стану пам’яток археології Чернігівщини – поселень, городищ та могильників, а також пропаганда пам’яткоохоронної справи у засобах масової інформації. За багаторічну сумлінну працю і значний особистий внесок у збереження культурного надбання області В. В. Мултанен 2008 р. була нагороджена Почесною грамотою Чернігівської обласної державної адміністрації.

Окремою складовою її діяльності була боротьба з «чорними археологами», які по-варварськи грабують і знищують пам’ятки археології. Окрім тісної співпраці у цих питаннях із правоохоронними органами, вона запропонувала зміни до державного законодавства, спрямовані на припинення руйнації пам’яток археології та військових поховань періоду Великої Вітчизняної війни.

Найбільш напруженою і відповідальною ділянкою професійної роботи В.В. Мултанен була організація погодження будівництва та відведення земельних ділянок, попередження незаконного захоплення земель історико-культурного призначення та припинення несанкціонованого будівництва. Її принциповість, сумління і громадянська позиція стали на заваді незаконному землевідведенню, що дозволило уникнути руйнування численних археологічних об’єктів. Як керівник відповідної установи вона вирішувала всі питання виключно у правовому полі та в межах своєї компетенції. Завдяки зусиллям В.В. Мултанен були зафіксовані й зупинені численні порушення пам’яткоохоронного законодавства, а в судах доведена правомірність її дій і рішень.
 
В. В. Мултанен займається і науковою діяльністю. Вона є автором численних звітів за результатами археологічних досліджень на пам’ятках Чернігівщини, а також наукових статей, присвячених, зокрема, охороні пам’яток.

Громадська діяльність В.В. Мултанен також пов’язана зі збереженням культурної спадщини. З 1981 р. вона є членом археологічної секції Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, з 2010 р. – членом Спілки археологів України. Крім того, протягом 2010–2014 рр. вона була секретарем обласної міжвідомчої Комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій при Чернігівській облдержадміністрації.
Автори цього листа упродовж багатьох років тісно співпрацюють з  В.В. Мултанен у справі збереження та дослідження пам’яток Чернігівщини і завжди високо оцінювали її професіоналізм, принциповість і порядність.

Ще раз хочемо підкреслити, що це чесна людина, яка самовіддано виконує свої професійні обов’язки і ніколи не йде на компроміс із будь-ким у відстоюванні на регіональному рівні державних інтересів у сфері охорони культурної спадщини України. Тож нам залишаються невідомими мотиви та причини, через які деякі депутати під час згаданого засідання Чернігівської обласної ради дозволили собі прилюдні некоректні висловлювання щодо професійної діяльності В.В. Мултанен та безпідставні звинувачення на її адресу.


Лист підписали:

Кузнєцов Г.О. – почесний керівник Чернігівської спелео-археологічної секції при Українському Товаристві охорони пам’яток історії та культури, почесний громадянин Чернігова –
Шекун О.В. – колишній науковий співробітник Чернігівського історичного музею імені В. В. Тарновського –
Веремейчик О.М. ¬ к.і.н. доцент кафедри історії та археології
ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка –
Черненко О.О. – к.і.н., доцент кафедри історії та археології
ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка –
Ясновська Л.В.– к.і.н., доцент кафедри історії та археології
ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка –
Скороход В.М. –  к.і.н., ст. викладач кафедри історії та археології
ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка –
Ситий Ю.М. – с.н.с. кафедри історії та археології
ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка –
Шумей О.М.– с.н.с. кафедри історії та археології
ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка –
Луценко Р.М. – с.н.с. кафедри історії та археології
ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка –
Морозова Г.Г. – ст. лаборант кафедри історії та археології
ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка –
Лаєвський С.Л. – директор Чернігівського історичного музею
імені В.В. Тарновського –
Мудрицька В.Г. – завідувач науково-експозиційного відділу
Чернігівського історичного музею імені В. В. Тарновського –
Сита Л.Ф. – с.н.с. Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського –
Ногін Є.В. – с.н.с. Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського –
Руденок В.Я. – завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника  «Чернігів Стародавній» –
Новик Т.Г. – н.с. відділу музейної та науково-фондової діяльності
Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній» –
Солобай П.В. – реставратор відділу музейної та науково-фондової діяльності
Національного архітектурно- історичного заповідника «Чернігів Стародавній» –
Кедун І.С. – к.і.н., ст. викладач кафедри всесвітньої історії НДУ імені Миколи Гоголя –
Бондар О.М. – м.н.с. Обласного комунального підприємства
«Історико-археологічний музейний комплекс «Древній Любеч» –
Савченко О.І. – директор дочірнього підприємства «Старожитності Полісся»
Державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна
служба України» Інституту археології НАН України –
Ілляшенко Е.М. – директор комунального закладу «Науково-методичний центр
з випуску Чернігівського тому енциклопедичного видання «Звід пам’яток історії та культури України» Чернігівської обласної ради –
Потапенко О.М. – заступник директора комунального закладу «Науково-методичний центр з випуску Чернігівського тому енциклопедичного видання «Звід пам’яток історії та культури України» Чернігівської обласної ради –
Сорокін С.О. – археолог –
Жаров Г.В. – науковий співробітник дочірнього підприємства «Старожитності Полісся» Державного підприємства «Охоронна археологічна служба України»
Інституту археології НАН України –
Гребень П.М. – заступник начальника управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради, заступник головного архітектора м. Чернігова –


 

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».