Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 квітня, 17:26:57

Бійців АТО, звинувачених у побитті командирів, випускають із СІЗО

01.12.2014   15:34Агенцiя

Олексія Артюшенка, одного з чотирьох бійців 13 батальйону, яких звинувачують у побитті офіцерів у Гончарівському, випустили під особисту відповідальність із СІЗО.

Відповідне рішення прийняв Апеляційний суд Чернігівської області сьогодні, 1 грудня.

Запобіжний захід у вигляді утримання під вартою військовослужбовцю Артюшенку призначив Деснянський районний суд 27 листопада.

Досі чекає на рішення апеляційного суду щодо зміни запобіжного заходу ще один боєць 13 батальйону Євгеній Косовець.

Двох інших військовослужбовців відпустили з під варти, зокрема Олександра Косовця під особисту відповідальність та Олександра Кладкевича випустили під заставу.

Під час сьогоднішнього судового засідання адвокат бійців 13 батальйону зауважив, що затримання військових взагалі було незаконним, а отже, і подальші дії прокуратури та суду були також незаконними. Проте, суд не зняв обвинувачень взагалі.

Також, за словами адвоката, всі слідчі дії з цієї справи мав проводити слідчий, а не прокурор, як це було. Прокурор, у свою чергу, сказав, що все відбувалося за чинним законодавством, оскільки у необхідних випадках прокурор може вести слідство.

Вислухавши доводи по цій справі двох сторін Апеляційний суд Чернігівської області задовольнив апеляційний позов адвоката Артюшенка та постановив звільнити його з-під варти негайно.

Нагадаємо, як повідомляла військова прокуратура, в одній з військових частин група військовослужбовців, призваних з мобілізації, перебуваючи в нетверезому стані і грубо порушуючи військову дисципліну і Статут Збройних сил України, в суперечці з командиром та заступником начальника штабу військової частини застосували до них фізичне насильство, спричинивши тілесні ушкодження. Зараз постраждалі офіцери проходять лікування.

За результатами проведення першочергових слідчих дій встановлено, що вказане кримінальне правопорушення скоїли 4 військовослужбовців. Вони затримані за ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України, їм уже повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 405 Кримінального кодексу України (погроза або насильство щодо начальника, вчинені групою осіб, або із застосуванням зброї, або в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, карається позбавленням волі від 5 до 10 років). За клопотанням військової прокуратури суд обрав для підозрюваних запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Чернігівщина: події і коментарі

Останні новини Чернігівщини

Чернігів і Огре підтримують творчий зв’язок: учні мистецьких шкіл обмінялися своїми роботами 11:43

Чернігів і латвійське Огре — міста-побратими, які від початку повномасштабної війни залишаються на постійному зв’язку. Минулого тижня до Чернігова вже вшосте завітав волонтер, диригент і директор мистецької школи Атварс Лакстігала.

 Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 11:39

За результатами фінального етапу XXVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дві студентки з Ніжина здобули призові місця.

Інклюзивність у дії: служба зайнятості допомогла облаштувати робоче місце для ветерана війни 11:37

Григорій Маханьков – ветеран війни, офіцер, учасник оборони Чернігова, кавалер орденів Богдана Хмельницького та «За мужність».

Чотири садочки Чернігівського району отримали сонячні електростанції від бізнесу 11:36

Комплекти сонячних електростанцій потужністю 25 кВт кожна сьогодні передали в Чернігівський садочок №26 та Новобілоуську громаду.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:28

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини