Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 31 липня, 15:57:44

Міліція Чернігівщини стоїть на сторожі біологічної безпеки

24.11.2014   13:02

Протягом нинішньої осені на території області зареєстровано вісім випадків виникнення захворювання на африканську чуму свиней. Зокрема, три випадки цього захворювання було виявлено в присадибних господарствах громадян. Як з'ясувалося, однією з головних причин розповсюдження цього захворювання є дика фауна, а саме дикі свині та їх міграція.

- До роботи в епізоотичних осередках для проведення заходів по ліквідації африканської чуми свиней та недопущенню розповсюдження цієї хвороби на інші території, згідно до планів заходів, затверджених протоколами засідань державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при обласній та районних державних адміністраціях, залучалися також і працівники УМВС України в Чернігівській області, державної служби надзвичайних ситуацій, спеціалісти державної служби ветеринарної медицини, державної санітарно-епідеміологічної служби, органи місцевого самоврядування, - розповів начальник відділу ветеринарної міліції УМВС України в Чернігівській області підполковник міліції Владислав Бригинець. -  Найпершим неблагополучним пунктом за результатами лабораторного дослідження державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи було визнано територію села Охрамієвичі Корюківського району ще 31 серпня. І цього ж дня там було введено карантин, а працівники міліції спільно з фахівцями ветеринарної медицини було організовано роботу трьох ветеринарно-міліцейських постів. Зокрема, в перші три доби щоденно для забезпечення охорони громадського порядку залучалося там 14 працівників міліції, а потім - по шість. У складі робочих груп було відвідано 295 дворів громадян, де вилучено і знищено 31 голову свиней та продукти забою від 15 голів. На ветеринарно-міліцейських постах було перевірено понад 1200 одиниць автотранспорту. Станом на 14 жовтня п.р. карантин там знято.

В епізоотичному осередку в селі Крути Ніжинського району з 11 жовтня п.р. було організовано роботу трьох ветеринарно-міліцейських постів. У перші чотири доби щоденно для забезпечення охорони громадського порядку залучалося 16 працівників міліції, а потім - по шість. У складі робочих груп було перевірено 829 присадибних господарств громадян, де вилучено та знищено 73 голови свиней та 3 туші. На постах перевірено близько півтори тисячі одиниць автотранспорту. Карантин тут триває і на даний час.

А в неблагополучному пункті, у місті Щорс, починаючи з 14 жовтня, організовано роботу чотирьох ветеринарно-міліцейських постів. У перші чотири доби щоденно для забезпечення охорони громадського порядку залучалося 14 працівників міліції, потім - по вісім. Також для надання допомоги сюди було відряджено трьох працівників ветеринарної міліції Полтавської та Київської областей. В складі робочих груп перевірено 2565 дворів громадян, де вилучено та знищено 21 голову свиней. На постах перевірено близько 33 тисяч одиниць автотранспортну. На даний час тут також карантин триває.

Також неблагополучними пунктами в цьому плані є окремі території в Куликівському, Городянському та Ріпкинському районах. Тож правоохоронці області, особливо суміжних районних відділів внутрішніх справ, зорієнтовані на недопущення незаконного перевезення тварин, особливо диких свиней та м'яса з них.

Словом, працівники міліції робили і роблять усе можливе, щоб сприяти якнайшвидшій ліквідації цієї епідемії на території області, що є вагомим елементом біологічної безпеки держави.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 20 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 20 нових випадків COVID-19 15:56

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 31 липня в області зафіксовано 20 нових випадків COVID-19.

На Чернігівщині знайшли рідкісну червонокнижну рослину

На Чернігівщині знайшли рідкісну червонокнижну рослину 13:00

Попри страшну спеку, експедиції Київського еколого-культурного центру за рідкісними рослинами тривають.

Чернігівський мандрівник має намір пішки перетнути Україну з заходу на схід

Чернігівський мандрівник має намір пішки перетнути Україну з заходу на схід 12:45

Відомий чернігівський мандрівник, журналіст і письменник Олександр Волощук розпочинає піший похід із крайньої західної точки України до крайньої східної. За два місяці він планує пройти 1800 км.

Прилучани ярмаркуватимуть три дні напередодні Дня незалежності

Прилучани ярмаркуватимуть три дні напередодні Дня незалежності 12:30

Цьогоріч Прилуки заполонять народні мелодії та радісний гамір урочистостей тридцятої річниці до Дня Незалежності.

15 років позбавлення волі за зґвалтування малолітньої дитини. Апеляційний суд залишив без змін вирок дядьку-гвалтівнику

15 років позбавлення волі за зґвалтування малолітньої дитини. Апеляційний суд залишив без змін вирок дядьку-гвалтівнику 11:45

Чернігівський апеляційний суд підтримав позицію ювенального прокурора і залишив без змін вирок Ніжинського міськрайонного суду від 01.04.2021.