Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 07:01:56

Тривожний сигнал з мисливських господарств

24.11.2014   09:46Агенцiя

21 листопада — за ініціативи Чернігівського ОУЛМГ — на термінову нараду зібралися директори мисливських господарств нашого регіону.

В роботі цього заходу взяв участь представник Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області, член Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській ОДА Микола Мазигула.

Тема наради тривожна й болюча: виникнення випадків африканської чуми свиней в деяких мисливських господарствах Городнянського та Ріпкинського районів.

Микола Пиріг, начальник відділу мисливського господарства облуправління, проінформував присутніх про ситуацію з АЧС в області і назвав її такою, що наближається до критичної межі. На жаль, не досягають поставленої мети профілактичні заходи, які проводяться Чернігівським ОУЛМГ. Адже понад 400 кілометрів сягає кордон Сіверського краю з Російською Федерацією та Республікою Білорусь. У цих державах декілька років триває АЧС.

Нинішньої осені сусіди-білоруси майже всю кукурудзу скосили на силос, щоб не було поживи для диких свиней. Тварини знайшли вихід — і через водойми , і сушею проникають на українські поля, на яких кукурудза стоїть до весни. Зараз популяція диких свиней в області різко зросла.

Взявши слово, Микола Мазигула наголошував на проведенні всіх заходів по недопущенню міграції диких кабанів і їх депопуляції на території Чернігівщини.

Виступили на нараді директор мисливського господарства «Придеснянське» Михайло Соловей з Козелецького та директор мисливського господарства «Залісся» з Городнянського районів і голова Чернігівської обласної організації УТМР Олена Сачок.

Ветеринарна медицина не повинна перекладати свої функції на «інші плечі» по виявленню випадків виникнення АЧС у мисливських угіддях — такий головний висновок їх виступів.

Мисливці говорили й про те, що зменшити депопуляцію диких свиней надзвичайно важко, виявити їх у всіх лісах і болотах неможливо. Треба слідкувати за тим, щоб ці тварини не розбіглися по інших областях України.

Підбив підсумки наради начальник Чернігівського ОУЛМГ Андрій Пивовар, доповівши, що конкретно робиться обласним управлінням для недопущення поширення диких свиней на території Чернігівщини й інших областей. Ставлення до цієї проблеми дуже серйозне. Андрій Олексійович додав, що полювання ніхто не відміняв. Потрібно, аби у полюванні брали участь місцеві ветеринари і забезпечували відбір діагностичного матеріалу.

Ситуація з АЧС у області на контролі Кабінету Міністрів України і Чернігівської ОДА.



За повідомленням Чернігівського ОУЛМГ

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини