Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 жовтня, 17:31:56

Хірурги завжди у строю

19.11.2014   08:05Агенцiя

Незважаючи на фінансові труднощі у галузі охорони здоров’я, хірурги Чернігівщини надавали і надають якісну медичну допомогу жителям області, використовуючи сучасні методи діагностики, новітнє обладнання та європейські технології. На цьому наголошували учасники науково-практичної конференції спеціалістів з хірургії, що відбулася у Чернігові.

Конференція присвячувалася підсумкам роботи хірургічної галузі області за 9 місяців 2014 року, питанням вивчення проблем діагностики, лікування захворювань та надання екстреної хірургічної допомоги. Крім того, в учасників конференції була можливість обмінятися думками та напрацюваннями щодо досвіду лікування захворювань.

На конференції зазначалося, що за звітний період в області здійснено понад 45 тис. оперативних втручань різного ступеню складності із використанням сучасного обладнання у серцево-судинній, торакальній, дитячій та нейрохірургії. Хірургами підтримуються хороші зв’язки із провідними науково-дослідними інститутами України, зокрема, з Національним інститутом хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова АМНУ, куди у разі необхідності направляються пацієнти з Чернігівщини.

Присутній на конференції директор цього провідного спеціалізованого закладу України, професор, головний спеціаліст з хірургії Міністерства охорони здоров’я України Олександр Усенко високо оцінив фаховий рівень чернігівських хірургів, особливо в діагностиці та лікуванні серцево-судинних захворювань. «У нас ніколи не виникають проблем з співпрацею із чернігівськими медиками, вони завжди мають бажання вчитися, підвищувати свій рівень та оволодівати сучасними європейськими та американськими методами. Звісно, дуже хотілося , щоб ваші спеціалісти мали якісніше обладнання, яке значною мірою підвищувало рівень діагностики та лікування екстреної хірургічної патології. Тому я із задоволенням констатую: чернігівські хірурги – справжні фахівці і мають «золоті» руки».

«Важливість цього хірургічного форуму важко переоцінити, – зауважив заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін. – Нашим спеціалістам надана важлива інформація науковців провідних інститутів країни, яка необхідна у їхній повсякденній роботі. Завдяки таким конференціям ми бачимо своє місце серед інших областей України. А спілкування, через яке хірурги діляться своїм досвідом, також дає неоціненний результат».

Йшлося і про проблеми, що стоять перед хірургічною галуззю Чернігівщини. За словами завідувача хірургічного відділення КЛПЗ «Чернігівська районна лікарня», головного позаштатного спеціаліста з хірургії Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерія Василинчука, на Чернігівщині дуже гостро постає питання хірургічних кадрів.
«На сьогодні у галузі працює 525 лікарів хірургічного профілю, з яких хірургів – 170. У нас працює 76 травматологів, 135 анестезіологів, 36 урологів, 19 ендоскопістів. Загалом по Україні забезпеченість хірургічними кадрами становить 6,28 на 10 тис. населення, а по Чернігівщині – 4,8. Такі цифри вкрай незадовільні для нашого регіону.

Тому ми не можемо поки створити окремі робочі місця для, наприклад, дитячих хірургів – всі вони працюють в обласному центрі і тільки один – у Прилуках. Хірургія – доволі затратна галузь і це відображається на наших пацієнтах, на плечі яких лягає фінансове забезпечення післяопераційного медикаментозного лікування. Хотілося, щоб держава більше переймалася такими проблемами. Втім, це не заважає нам надавати необхідну допомогу як дітям, так і дорослим по всій області, що, у свою чергу, дозволяє нам вже кілька років поспіль посідати 10-14 рейтингове місце серед інших областей України».

«Проблеми, що існують у цій галузі, найкраще вирішувати у спілкуванні між колегами, – зазначив завідувач відділення проктології КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Ігор Саргаш. - Це дає нам можливість відновити вертикаль хірургічної допомоги. Наприклад, в області на базі головного лікувально-консультативного закладу створена потужна база для надання проктологічної допомоги і районні хірурги повинні бути готовими для того, щоб її надавати і у своїх лікарнях. Для цього вони і проходять навчання з проктології на базі обласної лікарні. Тобто, конференція дає можливість обговорити питання взаємодії хірургів на різних рівнях».

«Тільки у співпраці та в узгодженості дій між хірургами області можна досягти хороших результатів в нашій роботі. Зараз вкрай необхідно підтримувати професійні зв’язки між головними лікувально-профілактичними закладами і районними лікарнями. Особливо це стосується дитячої хірургії. Наші спеціалісти оперативно виїжджають у райони для надання невідкладної та консультативної допомоги. Тому я за те, аби «дорослі» хірурги на периферії не займалися дітьми, адже іноді у дітей трапляється хірургічна патологія вже у занедбаних стадіях», – наголосив завідувач відділення дитячої хірургії КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Олександр Риженко.

«Конференція важлива тим, що ми обговорили питання надання екстреної ургентної хірургічної допомоги, – зазначив завідувач хірургічного відділення КЛПЗ «Ніжинська центральна районна лікарня» Ігор Садовий. – Враховуючи незадовільну кадрову ситуацію в галузі, саме взаємозв’язкам між хірургами обласних і районних закладів повинна приділятися особлива увага на сучасному етапі. Крім того, непокоїть якість хірургічного інструментарію, який доволі часто потрапляє до наших рук від різних фірм. Дуже хотілося б, щоб держава таки повернулася обличчям до проблем не тільки хірургії, а і всієї медичної галузі».

На конференції розглянуто низку і інших актуальних питань надання хірургічної допомоги населенню, заслухано доповіді спеціалістів стосовно новацій в екстреній хірургічній допомозі.Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце 15:04

Талалаївське відділення поліції розслідує кримінальне провадження за фактом зникнення у повному складі членів територіальної виборчої комісії зі свого робочого місця, де вони мали проводити підрахунок голосів.

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму 14:53

Комфортні сучасні локації можуть створюватися власними руками і без великих бюджетних коштів.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 14:45

27 жовтня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Реалізація проєкту НЕФКО у Прилуках

Реалізація проєкту НЕФКО у Прилуках 14:39

У Прилуках реалізовується проєкт Північно Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО (NEFCO) з термомодернізації закладів освіти та модернізації вуличного освітлення.

На Чернігівщині впродовж січня-серпня 2020 року створено понад 6 тисяч нових робочих місць

На Чернігівщині впродовж січня-серпня 2020 року створено понад 6 тисяч нових робочих місць 14:33

За даними моніторингу, проведеного Департаментом соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, у Чернігівській області за 8 місяців 2020 року на створені нові робочі місця працевлаштовано 6219 осіб.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини