У Чернігові дитину від "непорочного зачаття" не віддають бабусі
Підтвердити чи зняти підозри з рідних може лише експертиза ДНК.

Бабуся двомісячної Вікторії просить органи опіки дозволити їй забрати немовля з лікарні. Рідна мама дівчинки - інвалід 1-ої групи, прикута до ліжка і вже кілька років не розмовляє. Народила дитинку вдома, але через недієздатність її позбавили батьківських прав. Не віддають немовля й бабусі. Доки не з'ясують, хто ж тато — батько чи брат породіллі.
Минуло два місяці після пологів. Алла досі не бачила свою крихітку. Чи сумує вона за маленькою і чи пам'ятає, як стала мамою, - рідні розводять руками. Дівчина не показує своїх емоції. Одразу після пологів Вікторію відвезли до обласної дитячої лікарні. Відвідувати маленьку могла тільки бабуся Наталія Никоненко. мати породіллі. "Дівчинка вже підросла, з того моменту, як я її бачила, - розказує пані Наталя. - Говорять, що вона здорова, усі рефлекси у нормі. На звуки вона реагує. Дівчинка вже така, що потребує уваги. Її б забрати з лікарні". Жінка почала збирати документи на оформлення опіки. Але дістала відмову. Причина — житлове питання. "У зв'язку з тим, що на цій житловій площі проживає особа, яка визнана судом недієздатною, а також житлові умови — це 16,5 квадратних метрів - не відповідають належним вимогам, - пояснює керівник служби у справах дітей Деснянського району Катерина Науменко.
На 16-ти квадратах з мамою чи у просторому інтернаті? Юристи радять бабусі оскаржувати рішення органів опіки у суді. Повернути онуку цілком реально. "Щодо квадратних метрів, - уточнює юрист Олексій Кінебас. - Так, звичайно, органи опіки враховують цей факт, але немає чіткої норми, скільки квадратних метрів потрібно мати, щоб встановити опіку над дитиною". Є ще одне "але". Правоохоронці досі шукають розгадку "непорочному зачаттю" породіллі. Хто міг так познущатися з прикутої до ліжка дівчинки, не розуміє навіть її рідна мати. Підозри впали на найближчих родичів — батька та рідного брата. "Вони говорять, що то не вони, - переконує матір. - Чоловік працював разом зі мною. Два дні на роботі, два дома. А Олег мовчить нічого не говорить. Заходе мова, він говорить, що то не я".
Підтвердити чи зняти підозри може лише експертиза ДНК. Її вже замовили у столичній клініці, запевняють у міліції. "Питання про порушення кримінальної справи буде розглядатися лише після отримання висновків спеціалістів", - говорить керівник центру громадських зв'язків УМВС України в Чернігівській області Сергій Бриль.
На це піде кілька місяців. Маленька Вікторія увесь цей час житиме у лікарні. Якщо бабуся дівчинки домагатиметься опіки над нею у суді, вона залишиться у палаті на постійному місці проживання на довгі роки. Адже на час судових розглядів її не зможуть ані забрати додому, ані перевести в інтернат.
http://tsn.ua/ukrayina/zachattya.html
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.