Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 січня, 04:16:15

Чернігівські даішники ризикують довго не отримувати зарплат?

17.11.2014   11:35Агенцiя

Ситуація в українській банківській сфері, де з початку року ліквідовано вже 30 дрібних банків, змушує задуматися багатьох співробітників підприємств і організацій про те, чи в правильному банку вони отримують зарплату.

Тим більше якщо «зарплатний» банк обирався не на основі особистих симпатій співробітника, а за наказом начальника.

Як, наприклад, в Чернігівському обласному управлінні ДАІ, де кожна зміна начальника приводила до масового переводу постових та інших фахівців державтоінспекції в новий банк. Зрозуміло, дуже «близький» начальнику.

Так, півроку тому новий заступник начальника облуправління ДАІ Сергій Хмельницький, переведений до Чернігова зі столиці, виявився дуже «близький» до банку «Київська Русь». Численні підлеглі, якби їх запитували, напевно, не проявили б до нового банку такої лояльності, так як на момент переведення зарплатного проекту у «Київській Русі» в Чернігові було всього 1 відділення та 1 банкомат. Один банкомат на всіх співробітників ДАІ, в тому числі і працюючих в районних центрах області! Але у чернігівських даішників ніхто нічого не питав, а специфіка служби не передбачає обговорення наказів начальства.

«Да ладно! Область-то невелика - раз на місяць і зможуть приїхати за зарплатою до обласного центру », - ймовірно, так думали начальники обласного ДАІ, підписуючи договір з банком. А то, що робота рядового інспектора, незважаючи на численні легенди та міфи, дуже непроста і далеко не найбільш високооплачувана, щоб витрачати особисті гроші на дорогу в обласний центр за зарплатою, не дуже хвилювало і самого великого начальника Чернігівського ДАІ пана Побережця.

Якби всі українські начальники були стражами закону, то дозволили б працівникам самим вибирати банк, як цього вимагає Закон України «Про оплату праці». І навіть якби постові та інспектори отримували свої гроші хоч в 20 банках, це ніяк би не відбилося на роботі бухгалтерії - яка різниця, на який рахунок направляти гроші? Але аж не зрослося в Чернігівській області з захистом законних прав бюджетників.

Тим часом стан «зарплатного» банку чернігівських дорожніх інспекторів фінансові експерти оцінюють сьогодні не інакше як «дірява ложка». Як пише газета «Капітал», один з головних показників стійкості банку, рівень покриття кредитів резервами, у банку «Київська Русь» виявився одним з найнижчих серед українських банків. За три квартали 2014 банк розформував 15 млн грн резервів, через що покриття знизилося до 2%.
«Банк провів реструктуризацію проблемного кредиту, в результаті частина була погашена і надано ліквідне забезпечення. Це і привело до розформування резерву », - прокоментувала директор департаменту ризиків банку Алла Прокопчук.

Водночас реструктуризація - один з улюблених методів банкірів занижувати реальний рівень проблемних кредитів. Подовжуючи позичальникові, який прострочив виплату, терміни оплати боргу, фінустанова не відносить його до категорії проблемних, і в підсумку рівень резервів виявляється занижений.

Такі маніпуляції не суперечать банківському законодавству. Формально фінустанови виконують вимоги НБУ. Але фактично банк може опинитися під загрозою невиконання своїх зобов'язань перед клієнтами, адже йдеться про один великий кредит, який, можливо, отримали компанії близькі до власників банку, тобто вивели з банку значну частину коштів.

Звичайно, по вкладах до 200 000 гривень та зарплатних рахунків борги банків справно повертає держава, але виплати грошей власникам зарплатних рахунків в разі проблем можуть затягнутися на кілька місяців, а то й років.


PR

Останні новини Чернігівщини

Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію та бореться зі своїми страхами 11:30

“Я боялася всього” — 12-річна Аня може знову зайти у підвал в Ягідному, де її та ще 366 людей примусово утримували росіяни. Може відверто розповідати, що з нею сталося, жити з цим досвідом і допомагати одноліткам. Дівчинка стала учасницею програми — понад пів сотні дітей з різних куточків країни, які втратили батьків або пережили окупацію, протягом місяця перебували в Іспанії та щодня отримували психологічну терапію. Заснувала реабілітаційний табір для дітей киянка Оксана Лебедєва.

  Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною 11:16

В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня 11:07

Російська армія за минулу добу із мінометів обстріляли громади Чернігівського та Новгород-Сіверського району.

 На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58

Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.