Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 лютого, 11:40:28

Зекономити на опаленні допомагає теплий листопад

17.11.2014   07:59Агенцiя

За радянських часів і електроенергія, і тепло, без яких ми немислимо комфортного життя, коштували копійки, а велика країна мала чималі запаси енергоресурсів. Як наслідок — енергозатратні технології у житлово-комунальній сфері. Останніми роками ситуація поступово змінювалася у бік енергоефективності, та як виявилось — повільно.

Так, до прикладу, Чернігівська ТЕЦ завдяки реконструкційно-ремонтним роботам поступово міняла насосне обладнання горілки та поверхні нагріву, і поступово зменшила використання природного газу.

А от для того аби зменшити кількість вугілля, яке до речі сьогодні купують за кордоном в середньому по вісімдесят доларів за тону, необхідно встановити циркуляціно-киплячий шаровий котел. Однак сказати простіше ніж зробити, вже три роки тривають роботи над техніко-економічним обґрунтуванням цього проекту.

Аналогічна ситуація і в обласного монополіста «Облтеплокомуненерго». Поступова заміна енергомісткого котельного обладнання, встановлення утилізаторів тепла димних газів, нових насосів, поступова заміна мереж — все це робота на перспективу. Тож одразу помітну економію, поки що, допомагає забезпечити погода. За словами тепловиків, якщо тепла погода протримається до кінця листопада, 7,5 мільйонів кубів газу виділених на цей місяць, Чернігівщині точно вистачить.

Втім, за словами споживачів, вони поки що не помітили особливої економії, адже в окремих мікрорайонах у помешканнях аж надто жарко. Причина — потужне обладнання, яке й так сьогодні працює на мінімальній технологічній потужності.

Разом з тим теплопостачальники зазначають, що чернігівці почали більш раціонально використовувати гарячу воду, щоправда, якраз на її підігріві зекономити газ і неможливо.
Якщо тепловики економією ресурсів більш пізньому початку опалювального сезону завдячують, то електроенергетики на нього нарікають, адже люди грілися електроприладами. Про небажання мешканців області економно використовувати електроенергію красномовно говорить застосування графіків відключень електромереж. Та в інший спосіб зменшити потужність споживання електрики просто не можуть.

Та, крім проблем з «вкладанням» в ліміти, є й інші, зокрема, почастішали випадки крадіжок електроенергії — так, протягом 2014 року вже було зафіксовано 613 випадків, а це на сотню більше ніж, торік. Тож в такій ситуації енергетики не виключають можливості подальшого застосування графіків відключення.http://chodtrk.com.ua/?p=18602
 

Останні новини Чернігівщини

Освітня субвенція у 2020 році для Чернігівщини збільшена на 36,66 млн. грн

Освітня субвенція у 2020 році для Чернігівщини збільшена на 36,66 млн. грн 10:44

Уряд спрямував місцевим бюджетам кошти на освіту та підтримав позицію Асоціації міст України щодо врахування реального контингенту учнів.

Міський голова Ніжинв провів особистий прийом громадян

Міський голова Ніжинв провів особистий прийом громадян 10:23

18 лютого міський голова Анатолій Лінник провів особистий прийом громадян.

Відбулося публічне представлення звіту про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік

Відбулося публічне представлення звіту про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік 10:13

Звіт про виконання міського бюджету міста Чернігова в 2019 році був представлений на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 18 лютого. Озвучила підсумкові показники фінансового року керівниця фінансового управління міської ради Олена Лисенко.

В обласній раді обговорювали питання подальшої діяльності та розвитку ДП

В обласній раді обговорювали питання подальшої діяльності та розвитку ДП "Чернігівторф" 10:05

Призначення профільним Міністерством чергового в.о. директора ДП «Чернігівторф» (без оголошення конкурсу) викликало занепокоєння працівників підприємства щодо його подальшої долі.

Вшанування пам’яті Героїв Дебальцевого

Вшанування пам’яті Героїв Дебальцевого 09:53

Цими днями виповнюється п’ята річниця жорстоких боїв на Дебальцевському плацдармі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини