Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 02:15:17

Перейменувати вулицю з радянськими назвами не складно і не дорого

31.10.2014   07:31Агенцiя

В умовах війни топоніміка перестала бути питанням лише гуманітарної політики. Тому в Уряді створили посібник для сільських, селищних і міських рад про те, як перейменовувати вулиці. Юристи описали процедуру, а історики біографії осіб, які боролись проти української державності та чинили злочини проти прав людини.

Український інститут національної пам’яті, що відповідає за відновлення історичної пам’яті та подолання наслідків тоталітарного минулого в суспільстві, представив методичний збірник «Як перейменувати вулицю. Правові засади перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території населених пунктів».

Збірник розроблено УІНП спільно із Чернігівською міською та обласною радами, та Чернігівською облдержадміністрацією. До редакційної колегії видання увійшли заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман, перший заступник голови обласної ради Олександр Кодола, секретар міської ради Владислав Кухар, начальник юридичного відділу апарату ОДА Наталія Мужикова та представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко.

На прес-конференції 30 жовтня в Укрінформі Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович пояснив зміст політики перейменування радянських політичних назв вулиць. Україні слід перейменувати вулиці, які носять імена осіб, причетних до організації Голодомору та політичних репресій, а також тих, хто боровся проти української державності.

“Для того, щоб побудувати нове, ми маємо позбутися тоталітарного радянського минулого. Його символи та діячі мобілізують терористів та російських диверсантів підняти зброю проти Української держави. Тому сьогодні топоніміка перестала бути питанням лише гуманітарної політики – вона стала одним із інструментів національної безпеки”, – наголосив Володимир В’ятрович.

Тож історики підготували біографічні довідки. “Цей список не є остаточним, а тільки показує, від якої спадщини – імен діячів часів комуністичного тоталітаризму – треба очистити карту нашої держави”, – пояснюють автори збірника.

Упорядник методичного збірника Наталія Мужикова розповіла: “У збірнику “Як перейменувати вулицю” містяться рекомендації фахівців, нормативно-правові акти, зразки документів, щоб полегшити роботу органам місцевого самоврядування над перейменуванням”.

В суспільній дискусії щодо перейменування важливим є фінансове питання. Його роз’яснив рецензент збірника, громадський діяч, адвокат Сергій Рябенко.

“Людям кажуть, що для перейменування вулиці потрібно багато грошей та слід негайно змінити документи. Це не так. Після перейменування громадянам не потрібно спеціально змінювати жодних документів. Юридичні особи можуть це зробити при будь-якій зручній для них нагоді.

Фактично, вся вартість перейменування – це кошти, витрачені на виготовлення нових табличок та дорожніх знаків з покажчиками. Це недорого для місцевого бюджету (ціна таблички від 65 грн. за 1 шт.), і можна зробити силами меценатів та волонтерів”, – зазначив адвокат, радник з правових питань Центру досліджень визвольного руху Сергій Рябенко.

Методичний збірник “Як перейменувати вулицю. Правові засади перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території населених пунктів” можна завантажити тут.


Український інститут національної пам’яті

 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.