Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 жовтня, 05:24:32

26 січня - Міжнародний день митних служб

26.01.2012   07:58Агенцiя

Міжнародний день митних служб відзначається щороку 26 січня. Ця дата пов’язана з Днем створення Всесвітньої митної організації, яка цього року відзначає 60-річчя з часу заснування.

Історія Всесвітньої митної організації (ВМО) почалася у 1947 році, коли 13 європейських урядів, представлених у Комітеті Європейського Економічного Співробітництва погодилися сформувати Групу з вивчення можливості встановлення у Європі одного чи більше міжнародних європейських митних союзів, які базувалися б та Генеральній Угоді по Тарифах і Торгівлі (ГАТТ). У 1948 році ця Група організувала 2 комітети – Економічний Комітет та Митний Комітет. Економічний Комітет став попередником Організації з Економічного Співробітництва і Розвитку (OECD), а Митний Комітет став Радою Митного Співробітництва (РМС).

У 1952 році Конвенція, яка формально засновувала РМС, вступила в дію. Організаційна Сесія Ради була проведена у Брюсселі 26 січня 1953 року. Першу Сесію РМС відвідали представники 17 європейських країн. Після декількох десятків років зростання кількості країн – членів, у 1994 Рада прийняла робочу назву Всесвітня Митна Організація, що більш точно відображає її перехід до дійсно глобальних міжурядових інституцій. Сьогодні в межах країн – членів ВМО здійснюється більше 95% обсягу світової торгівлі.

На сьогоднішній день до складу ВМО входить 177 держав. З 2009 року очолює ВМО – Генеральний секретар Куніо Мікурія.

ВМО є незалежним міжурядовим органом, чиєю місією є підвищення ефективності діяльності митних органів. ВМО є єдиною міжурядовою всесвітньою організацією, правоздатною у митних справах.

Україна приєдналася до Конвенції 1950 року про створення РМС і з 10 листопада 1992 року є її повноправним членом.

Основні пріоритети участі України у ВМО:

участь у комітетах та робочих органах ВМО

Дозволяє у повній мірі знайомитись з нововведеннями та останніми подіями у митній справі, бути активними учасниками у розробці міжнародних норм та стандартів у сфері митної політики.

забезпечення реалізації напрямів інституційного розвитку ВМО

Держмитслужбою у 2010 році відкрито Регіональний навчальний центр ВМО на базі Академії митної служби України.

приведення законодавства України до стандартів ВМО

Держмитслужбою Мін’юсту подано пропозицію до Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу на 2012 рік, а саме розроблення проектів Закону України “Про внесення змін до Митного тарифу України” в частині приведення у відповідність товарної номенклатури Митного тарифу України до Гармонізованої системи опису та кодування товарів 2012 року та постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності” до проекту плану заходів щодо виконання у 2012 році.

Основні події у співробітництві Держмитслужби з ВМО протягом 2010-2011 років

3 вересня 2010 р. Голова Державної митної служби України Ігор Калєтнік та Генеральний секретар Всесвітньої митної організації пан Куніо Мікурія урочисто відкрили Регіональний навчальний центр Всесвітньої митної організації на базі Академії митної служби (м. Дніпропетровськ).

У такому центрі митники з усього світу будуть підвищувати кваліфікацію, обмінюватися досвідом та отримувати найновіші знання від фахівців Всесвітньої митної організації та митних служб європейського регіону.

15 лютого 2011 р. Верховною Радою України було прийнято Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про приєднання України до Протоколу про внесення змін до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур”.

Кіотська конвенція, з одного боку, спрямована на стимулювання зовнішньоекономічної діяльності шляхом спрощення та прискорення процедур митного оформлення та митного контролю, а з іншого боку – на те, щоб це прискорення та спрощення не заподіяли шкоди інтересам держави та суспільства в частині наповнення доходної частини державного бюджету, захисту внутрішнього ринку тощо.

Конвенція передбачає, що одним із напрямків, у якому мають рухатися митні адміністрації у сучасних умовах, є перехід на методи митного контролю, які засновані на принципах пост-аудиту та управлінню ризиками.

Приєднання України до Кіотської конвенції сприятиме розвитку офіційних відносин між митницею та бізнесом, подоланню закритості митного регулювання та стимулюватиме спільну роботу в частині удосконалення митного законодавства і практики його застосування.

16 червня 2011 р. в Брюсселі Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік зустрівся з генсекретарем Всесвітньої митної організації та офіційно вручив йому Ратифікаційну грамоту про приєднання України до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур. Нагадаємо, у лютому Верховна Рада схвалила приєднання України до Кіотської конвенції.

Передача ратифікаційної грамоти – протокольна формальність, що остаточно засвідчує право України на повноправне членство у Кіотській конвенції. Нею, зокрема, передбачено спрощення митних процедур між країнами-учасниками, інформаційний обмін та проведення сумісних операцій на кордоні. Конвенція також передбачає дійові міри по спрощенню процедур торгівлі та ефективному контролю.

Україна приєдналась до 5 конвенцій, які розроблені і адмініструються ВМО, а також до 2 конвенцій, які розроблені іншими організаціями, але адмініструються ВМО.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: з 28 жовтня по 13 листопада учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, учні 5-11 класів – дистанційно

Чернігів: з 28 жовтня по 13 листопада учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, учні 5-11 класів – дистанційно 20:02

У Чернігові з 28 жовтня учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, а учні 5-11 класів – дистанційно. Це триватиме до 13 листопада включно.

Виявлено 110 нових випадків COVID-19

Виявлено 110 нових випадків COVID-19 17:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 27 жовтня зафіксовано 110 нових випадків інфікування COVID-19.

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце 15:04

Талалаївське відділення поліції розслідує кримінальне провадження за фактом зникнення у повному складі членів територіальної виборчої комісії зі свого робочого місця, де вони мали проводити підрахунок голосів.

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму 14:53

Комфортні сучасні локації можуть створюватися власними руками і без великих бюджетних коштів.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 14:45

27 жовтня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.