Африканська чума свиней: зосередити спільні дії на недопущенні поширення захворювання по області
Вже вчетверте на Чернігівщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней. В області три неблагополучні пункти поданому захворюванню: с. Крути Ніжинського району, м. Щорс та урочище біля с. Ковчин Куликівського району.
Ця смертельно-небезпечна для свиней хвороба завдає колосальних збитків економіці країни та наносить справжній удар по її експортному потенціалу.
На розширеному засіданні обласної Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман акцентував увагу присутніх на чіткому та оперативному виконанні заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання.
Вірус є безпечним для людини, але саме людина бере участь в розповсюдженні захворювання через перевезення продуктів харчування з неблагополучного регіону, а також годівлю свиней зараженими продуктами.
– Ця хвороба стала реальною загрозою для аграрного комплексу та здатна нанести величезні матеріальні збитки. Проте ситуацію легше попередити, ніж ліквідовувати наслідки.
Тому наші спільні дії мають бути зосереджені на роботі з недопущення поширення цього захворювання. Необхідно проводити обстеження всього наявного свинопоголів’я на території адміністративних районів, посилити державний ветеринарно-санітарний контроль і нагляд за реалізацією сировини та продукції тваринного походження на організованих ринках тощо, - підкреслив Сергій Журман.
Останні новини Чернігівщини
В області майже півтори сотні людей обстежилися в межах програми «Скринінг здоров'я 40+» 12:27
З початку цього року в Україні стартувала національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та розладів ментального здоров'я «Скринінг здоров'я 40+». У Чернігівської області на сьогодні таке обстеження пройшли 144 людини, з яких 26 – медичні працівники.
Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі 11:07
Державне агентство розвитку туризму презентувало національну програму, яка формує новий погляд на мандрівки Україною «Подорож до себе. Шляхи відновлення». Програма впроваджується за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України у співпраці з ГО «Бренд Юкрейн».
У Чернігові відкрили економічний Хаб на базі Ветеранського простору 10:59
Чернігів отримав новий простір для розвитку підприємництва та економічної самореалізації.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:54
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
8 квітня: цей день в Україні і світі 10:22
День 1504 Російська агресія - Day 1504 Russian aggression