В ДПА в Чернігівській області відбулася Інтернет-конференція за участі представників ДПС України
Протягом години у режимі он-лайн тривав діалог з платниками податків в Державній податковій адміністрації в Чернігівській області щодо нововведень у спрощеній системі оподаткування.

Участь в Інтернет-конференції взяли заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПА в Чернігівській області, заступник голови Петро Ничипорович Жабинець, головний державний податковий ревізор-інспектор Департаменту боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Державної податкової служби України Сергій Миколайович Грабовський та головний державний податковий ревізор-інспектор Департаменту боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Державної податкової служби України Ігор Георгійович Соколов.
Для спілкування під час інтернет-конференції в ДПА в Чернігівській області завжди вибираються найактуальніші теми. Закон України від 4 листопада 2011 року № 4014-УІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування обліку та звітності”, який набрав чинності з 1 січня, суттєво змінив умови ведення бізнесу для суб’єктів господарювання, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Зі змінами у законодавстві у платників податків виникають запитання, особливо на перших етапах роботи в нових умовах. Податківці Чернігівщини використовують різні форми масово-роз’яснювальної роботи, щоб допомогти розібратися у складних практичних питаннях. Поряд з семінарами, до речі, які проводяться й у співпраці з ДП “Інформаційно-видавничий центр ДПА України” у Чернігівській області, тренінгами, “гарячими лініями”, засіданнями “круглих столів”, тренінгами тощо, останнім часом активно практикуються й Інтернет-конференції. Кількість запитань, які надходять, свідчить, що цей захід ефективний і головне – зручний для платників. Адже з домашнього чи офісного комп’ютера вони можуть надіслати запитання і оперативно одержати на нього кваліфіковану відповідь.
Під час Інтернет-конференції у податківців розпитували про нюанси ведення обліку доходів та витрат, чи мають право приватні підприємці – платники єдиного податку протягом року змінювати ставку єдиного податку, яким чином у заяві щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування зазначати місце провадження господарської діяльності, якщо така діяльність здійснюється у кількох місцях, чи може приватний підприємець надіслати поштою заяву на перехід на спрощену систему оподаткування і яка дата буде вважатися датою подання заяви, що необхідно робити підприємцю – платнику єдиного податку, якщо протягом року перевищено обсяг доходу платника єдиного податку, яка дата вважається датою отримання доходу приватного підприємця – платником єдиного податку у разі якщо торгівля товарами здійснюється через торгівельні автомати з використанням жетонів, карток та/або інших замінників грошових знаків тощо.
Чимало запитань було адресовано представникам ДПС України. Зокрема, цікавилися як вони оцінюють рівень організації роботи на Чернігівщині щодо обслуговування підприємців-“єдинників”. Щодо цього їм повідомили, що у податкових інспекціях Чернігівщини проводиться системна робота з приймання заяв від підприємців, які виявили бажання працювати на спрощеній системі оподаткування. Проводяться організаційні заходи щодо запобігання черг. Оформлені відповідні стенди з необхідними роз’яснювальними матеріалами. Розгорнута потужна інформаційна кампанія через засоби масової інформації з метою роз’яснення норм законодавства щодо змін у застосуванні спрощеної системи оподаткування.
Станом на 19 січня до податкових органів області подали заяви про перехід на нові умови спрощеної системи оподаткування 15,7 тис. підприємців, що складає 62,2% від загальної кількості потенційних платників.
В ДПІ у м.Чернігові вже подали заяви 5,1 тис. підприємців, що становить 55,5 відсотків.
Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.
Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43
Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.