Білоруські підприємці: "Міфічних бандерівців у Чернігові нема!"
Попри істерики користувачів у соцмережах – серйозні білоруські бізнесмени вважають Україну і Чернігівщину зокрема чи не найнадійнішими своїми партнерами. А тому поривати стосунки через непевні чутки та заїжджену пропаганду – в жодному разі не будуть.
В Чернігові відбулася білоруська бізнес-місія. Підприємства, які спеціалізуються на виробництві хлібобулочних виробів завітали до нашого міста. З чим приїхали, і що чернігівці їм пропонували – читаємо далі.
Дмитро Гарбуза начальник сектору зовнішньоекономічних зв‘язків філіалу «Гомельського комбінату хлібопродуктів» ВАТ «Гомельхлебопродукт»:
- Наше підприємство займається виробництвом не лише борошна і круп, а також ми реалізуємо й інші продукти харчування, що виробляються у Білорусі. Ми знаємо, що Гомель та Чернігів є містами-побратимами, ми вирішили спробувати розвинути ці відносини на рівні наших підприємств й водночас знайти нових партнерів по бізнесу. Особисто мені Чернігів дуже подобається як місто: тут чудова енергетика, приязні люди. Можливо я на це все схвально дивлюся тому, що Чернігівщина – моя мала Батьківщина. Я сам родом з Городнянського району, тут досі мешкають мої батьки. Я часто їх навідую. Тому абсолютно спокійно сюди їжджу.
Костянтин Іванов, президент Чернігівської торгово-промислової палати, показуючи на прості дерев‘яні двері:
- За цими дверима відбувається найкраще, що може трапитися в практиці ТПП: прямі двосторонні перемовини. До нас завітали білоруські гості, вони попросили нас організувати перемовини, з тим, щоб будувати ділові відносини. Тобто, фактично відбувається прямий економічний обмін між Україною і Білоруссю. Наша ТПП сьогодні допомагає білорусам торгувати в Україні. Ми руйнуємо стереотипи, що всі повинні допомагати лише їм торгувати. Бо не буває міжнародної економічної діяльності з одностороннім рухом.
Олексій Ткаченко, компанія «Агропартнер»:
- З білоруськими партнерами ми співпрацюємо вже давно. Я їх знаю понад 6 років. Вони надійні, безпечні. Наша співпраця тривала аж до недавнього часу, але і зараз ми намагаємося не втрачати зв‘язок. Свого часу наша компанія купила у цього білоруського комбінату досить велику кількість житнього борошна, яке ми постачали до України. На жаль, зараз враховуючи високий курс валюти та непевну економічну ситуацію – ми воліємо працювати на своїй сировині, тобто перероблюючи власні зернові. Чим я пишаюся: наше борошно – дуже конкурентне. Білоруське – ні, через високу ціну за рахунок курсу долара. Але я пам‘ятаю, як у 2007-2008 коли в нас був великий брак сировини – нас дуже виручили білоруси. Як будемо працювати з білорусами нині? Наша компанія є великим українським зернотрейдером, ми спеціалізуємося на виробництві та постачанні фуражного зерна, кукурудзи, жита. Ми експортуємо нашу продукцію у Прибалтику, Білорусь. Тому, ми обов‘язково знайдемо спільні схеми для подальшої роботи.
Олена Риндак, менеджер з зовнішньоекономічної діяльності компанії «Джі-Ен-Ел»:
- Нас цікавить співпраця з філіалом комбінату, який спеціалізується на виробництві кормових. Будемо обов‘язково зідзвонюватися, щоб уточнити усі умови для подальшої співпраці. Ми оцінюємо білоруський ринок як дуже перспективний. Не тільки з точки зору логістики. Нам дуже близькі їхнє розуміння якості, стандартів, ми співпрацюємо з білорусами вже багато років. Навіть налаштували під них виробництво, врахували усі їхні вимоги. Тому ми налаштовані розширювати наше партнерство з Білоруссю.
Василь Старовойтов, керівник приватного унітарного підприємства «Візіт-Стар» та організатор білоруської бізнес-місії, поділився з нами своєю діловою філософією. Він переконаний: сусідів, як і Батьківщину, не обирають. Але цілком реально навчитися з ними жити і працювати для обопільної вигоди.
- Сьогодні в нас одна мета: активізувати ділові відносини між Чернігівщиною та Гомельщиною. Я говорю про агропромислову сферу. Ми представляємо ВАТ «Гомельхлебопродукт», який займається виробництвом борошна, круп і постачає по всій Білорусі досить різноманітну продукцію круп‘яних та борошняних виробів. Зараз нас дуже цікавить просування на український ринок свого товару. Також ми у пошуках надійного партнера, у якого могли б купувати ту продукцію, яку не виробляють в Білорусі, і по цінах нижчих за наші.
Білоруський підприємець відмічає: високий курс долара в Україні зробив свою справу і тепер білорусам купувати тут знову вигідно. Відтак, гомельчани і жителі інших областей Білорусі знову охоче їдуть на закупи до Чернігова. Щоправда, дешево їм в нас купувати хіба що продовольчі товари, а от промислові не дуже. Ціни приблизно однакові.
- Але в нас теж дуже багато українців, які приїздять за продуктами чи іншими товарами. Що тішить: потік економічних туристів з обох боків вирівнюється.
Чутки про військові дії, міфічних бандерівців вже не працюють в Білорусі. Пан Старовойтов каже: державницький курс стосовно України в Білорусі абсолютно не змінився.
- Що каже наш президент? Війна – не війна, а бізнес повинен працювати. Україна – наш надійний партнер. Між нашими країнами був товарообіг – 6млрд доларів торік. Де ми їх візьмемо? Все одно з Україною будемо працювати. А те, що говорять…Люди самі сядуть в авто, проїдуть, подивляться і заспокояться. Я сам так: проїхав Черніговом. Нормально тут все! Життя продовжується і бізнес працює.
Пан Василь собі вже поставив «для галочки» навіть відвідати знаменитий Майдан і побачити місце, де твориться історія сучасної України. Білоруський підприємець у захваті від розмаїття синьо-жовтих стягів по Чернігову.
- Це нормально пишатися своєю країною, її символікою, гімном. Так і повинно бути. В Білорусі це теж предмет для гордощів. Так що я вас чудово розумію!
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).