Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 вересня, 02:46:08

Електромережі північних районів Чернігівщини опинилися в зоні пожежонебезпеки

16.10.2014   10:37Агенцiя

Численні загоряння, що виникли в період жовтневого потепління на відкритих територіях, сільгоспугіддях та на торфовищах змусили енергетиків оперативно відключати високовольтні повітряні лінії електропередач для забезпечення безпеки робіт з гасіння пожеж.

Паралельно оперативно-диспетчерський персонал електромереж здійснював перемикання електропостачання по резервними схемами з метою недопущення довготривалого відключення споживачів та об’єктів життєзабезпечуючої сфери.

З 8-13 жовтня в результаті низових та верхових пожеж в Корюківському, Ріпкинському, Щорському районах  відключалися 4 ПЛ – 35 кВ, 5 ПЛ – 10 кВ та 3 ПС-35 кВ, близько 30 населених пунктів. Енергетики двічі в різний час відключали ПЛ 35 кВ «Городня - Гірськ» на час боротьби з вогнем.
Причиною більшості пожеж є спалення трави  на сільгоспугіддях та  відкритих територіях і полях та ігнорування правил пожежної безпеки.  Такі дії несуть загрозу не лише навколишньому середовищу, призводять до порушень в електромережах та перерв в енергопостачанні, а й  небезпечні для життя  людей.

Для упередження нещасних випадків, пожеж, аварій існують  охоронні зони ліній електропередач -  мінімально допустимі відстані від електричних мереж до будинків, споруд, земної і водної поверхонь, прокладаються просіки в лісових масивах і зелених насадженнях.

Охоронні зони повітряних ліній встановлюються згідно Правил безпечної експлуатації електроустановок.

- Для повітряних ліній електропередач напругою 6-10 кіловольт - 10 метрів по обидва боки від крайніх проводів; для повітряних ліній електропередач напругою 35 кіловольт - 15 метрів;

- Для повітряних ліній електропередач напругою 110 кіловольт - 20 метрів по обидві сторони крайніх проводів ЛЕП.

Також охоронні зони встановлюються:

а) уздовж підземних кабельних ліній електропередачі у вигляді земельної ділянки по обидві сторони лінії від крайніх кабелів на відстані 1 метра;

б) уздовж підводних кабельних ліній електропередачі, віддаленими по обидві сторони лінії від крайніх кабелів на відстані 100 метрів;

в) уздовж переходів повітряних ліній електропередачі через водоймища (річки, канали, озера та ін.).

Енергетики просять жителів Чернігівської області дотримуватися правил поведінки в охоронних зонах ЛЕП та навколо енергооб'єктів, в тому числі не розводити вогонь поблизу ліній електропередач, складувати корми, добрива, солому, торф, дрова та інші матеріали, які можуть стати причиною пожежі.

Спалення сухої рослинності забороняється законодавством України та передбачає адміністративну відповідальність з відповідним накладенням штрафів.

Довідка.

Згідно з чинним законодавством, с. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 27 ЗУ «Про рослинний світ» забороняється випалювання сухої рослинності або її залишків. Ст. 77 Кодексу України про адміністративні  правопорушення каже: «Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водноболотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків... – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від 50–70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Якщо ви стали свідком небезпечного загоряння, то по можливості негайно повідомте про це в місцевий підрозділ пожежної охорони або кол-центр Товариства 0 800 210-310.

Працівники районів електромереж продовжують працювати в тісній взаємодії  з підрозділами МНС. Наразі високовольтні лінії електропередач в  північних районах Чернігівщини  знаходяться в зоні пожежонебезпеки.  Масові аварійні вимкнення ЛЕП внаслідок пожежі можуть призводити до повної втрати електропостачання районів.

Останні новини Чернігівщини

Двоє чоловіків заплатять штраф за незаконний вилов риби

Двоє чоловіків заплатять штраф за незаконний вилов риби 11:47

Вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області від 13.09.2019 двох місцевих жителів засуджено за незаконне зайняття рибним добувним промислом, що спричинило істотну шкоду (ч. 1 ст. 249 КК України).

Обговорено результати реалізації заходів протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції

Обговорено результати реалізації заходів протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції 11:17

Результати реалізації заходів протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції у рамках компоненту PEPFAR проекту «Challenge TB» в Чернігівській області обговорено на засіданні за «круглим столом» в обласному центрі.

Міський голова Чернігова про ризики цьогорічного опалювального сезону

Міський голова Чернігова про ризики цьогорічного опалювального сезону 11:02

На ранковій нараді у муніципалітеті сьогодні учергове проаналізували стан боргів у сфері ЖКГ та по теплопостачальним підприємствам.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:44

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини