Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 січня, 14:42:25

Головним управлінням юстиції у Чернігівській області проведено круглий стіл на тему: "Утвердження доброчесності та подолання корупції в судовій системі"

03.10.2014   14:55Агенцiя

В рамках проведення Всеукраїнського тижня правових знань «Подолання корупції в судовій системі» 2 жовтня Головним управлінням юстиції у Чернігівській області проведено круглий стіл на тему: «Утвердження доброчесності та подолання корупції в судовій системі».

Круглий стіл відбувся за участю представників територіального управління Державної судової адміністрації України в Чернiгiвській областi, Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, Чернігівської обласної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка та Чернігівського національного технологічного університету.

Крім того, на зустрічі були присутні члени та керівники правозахисних громадських організацій.

Захід відкрив начальник Головного управління юстиції у Чернігівській області Власенко Ю.Д. та звернув увагу на важливість підвищення рівня довіри суспільства до судової влади. Також, навів основні положення розпорядження Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року № 828-р «Про деякі заходи щодо сприяння утвердженню доброчесності в судовій системі» та звернувся до присутніх висловити пропозиції щодо проведення судової реформи та подолання корупції у судовій системі.

Кутявіна Ю.С., завідувач сектором організаційного забезпечення діяльності судів, судової статистики та інформаційних технологій територіального управління Державної судової адміністрації України в Чернiгiвській областi зазначила, що рівень довіри суспільства до судової влади за 2014 рік значно підвищився в порівнянні з 2012 – 2013 роками, розповіла про автоматизовану систему документообігу, Єдиний реєстр судових рішень та про необхідність перевірки відомостей, зазначених у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру суддів судів загальної юрисдикції за 2013 рік. Крім того, доповідач зазначила, що заробітна плата суддів підвищились, а це є одним із заходів щодо запобігання та протидії корупції.

Шавлак О.В. начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату Чернігівської обласної державної адміністрації розповів, що Президент України Порошенко П.О. презентував «Стратегію 2020», яка включає в себе реформи і спеціальні програми, реалізація яких дозволить Україні подати заявку на членство в Європейському Союзі, та в своєму виступі Шавлак О.В. зосередив увагу на конституційній та судовій реформах.

Пролунали виступи Коржа О.О. (керівник Громадської організації «Чернігівська обласна люстраційна комісія»), Йовенка В.О. (керівник Громадської організації «ГРОМАДСЬКІ ІНІЦІАТИВИ МАЙДАНУ»), Данилюка М.Д. (голова Чернігівського обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів), Пилипенка П.П. (представника Громадської спілки «Чернігівське об’єднання «СОВІСТЬ»). У доповідях прозвучали пропозиції щодо проведення судової реформи та подолання корупції в судовій системі.

Підсумовуючи, Власенко Ю.Д. наголосив, що є всі передумови для того, щоб у судовій системі корупції не існувало.


 

Останні новини Чернігівщини

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2021" 11:22

25 січня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського в онлайн-режимі відбулося відкриття другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», який проходитиме 25-29 січня 2021 року дистанційно згідно із графіком.

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування 11:00

25 січня в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації розпочалось навчання за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації для вперше призначених на посади в органах місцевого самоврядування.

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА 10:39

Станом на 1 січня 2021 р. торгівлю світлими нафтопродуктами і газом для автомобілів у Чернігівській області здійснювали суб’єкти господарювання через 167 автозаправних станцій (АЗС), включаючи 9 автозаправних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС).

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини 10:18

Протягом 2020 року органи державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) видали 21 тисячу перших документів малюків, з них близько 7 тисяч – безпосередньо у пологових будинках.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:00

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.