Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 січня, 04:36:27

Малолітній учасник групи, яка скоювала тяжкі злочини, буде відправлений до спеціальної навчально-виховної установи

03.10.2014   08:21

1 жовтня в Чернігові Новозаводським районним судом проголошено ухвалу щодо найменшого за віком учасника групи підлітків, які на початку року скоїли в обласному центрі два вбивства і два розбійні напади на самотніх перехожих.

Малолітнього буде направлено до спеціальної навчально-виховної установи на 3 роки.

Про це повідомила представник сторони державного обвинувачення, начальник відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури області Надія Шевкун:

— Стороною обвинувачення доведено в суді, що малолітня особа, 2001 року народження скоїла у складі групи осіб за попередньою змовою такі суспільно-небезпечні діяння, як розбійні напади з метою заволодіння чужим майном та умисні вбивства з корисливих мотивів. Трьох старших учасників групи, яка скоювала ці злочини, засуджено до тривалих термінів позбавлення волі.

Оскільки малолітній не досяг 14 років, тобто віку, з якого в даному випадку може наставати кримінальна відповідальність, то до нього, згідно вимог Кримінального кодексу України (ст.105), застосовуються примусові заходи виховного характеру, перелік яких встановлено частиною 2 статті 105 цього кодексу

Згідно цього переліку, направлення до спеціальних навчально-виховних установ є найбільш суворим та застосовується судами до неповнолітніх такого віку, котрі вийшли з-під контролю батьків чи осіб, які їх заміняють, не піддаються виховному впливу та не можуть бути виправлені шляхом застосування інших примусових заходів виховного характеру.

Враховуючи особу малолітнього, його вік, стан здоров'я та рівень розвитку, умови життя та виховання, його участь та роль у вчиненні вищевказаних суспільно-небезпечних діянь, сторона держобвинувачення просила суд застосувати до малолітнього заходи виховного характеру у вигляді направлення його до спеціальної навчально-виховної установи для дітей та підлітків на строк три роки.

Ухвалою суду клопотання прокурора задоволено в повному обсязі.

До направлення у спецустанову малолітній поміщений до приймальника-розподільника органів внутрішніх справ у м. Києві, — проінформувала прокурор.

Як вже повідомлялося раніше, старших за віком учасників злочинної групи засуджено до позбавлення волі на 10, 13 і 14 років.
 

Останні новини Чернігівщини

Держава прагне захистити своїх громадян від надмірного зростання тарифів

Держава прагне захистити своїх громадян від надмірного зростання тарифів 15:40

У зв’язку зі значним зростанням ціни на газ у Європі та на українських біржах держава має захистити своїх громадян від надмірного зростання тарифів.

Ніжин: відбулося нагородження учасників міського огляду-конкурсу

Ніжин: відбулося нагородження учасників міського огляду-конкурсу 14:51

18 січня відбулося підведення підсумків міського огляду-конкурсу на краще новорічно-різдвяне оформлення.

У погоні за адреаліном. ФОТОрепортаж

У погоні за адреаліном. ФОТОрепортаж 13:37

Всі ці молоді люди з дитинства закохані у техніку.

Виявлено 20 нових випадків COVID-19

Виявлено 20 нових випадків COVID-19 13:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 січня в області зафіксовано 20 нових випадків COVID-19.

Стартував пілотний проект сертифікації вчителів

Стартував пілотний проект сертифікації вчителів 12:05

18 січня стартувала реєстрація вчителів початкових класів для участі у зовнішньому оцінюванні професійних компетентностей. Пілотний проект із сертифікації замінює традиційну атестацію.