Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:31:16

Здорова родина — здорова країна

03.10.2014   08:02

Чернігівська молодіжна громадська організація "Міський молодіжний центр "Жменя" 2 жовтня у прес-клубі "Ділове слово" презентувала результати проекту "Здорова родина — здорова країна», який було реалізовано в Чернігівській області у рамках програми АМР США «Здоров’я жінок України".

Голова Правління ГО «Жменя» Регіна Гусак розповіла про успіхи проекту та окреслила поточну ситуацію в галузі планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я в Чернігові і області.

Вона нагадала, що в Україні досі смертність перевищує народжуваність, і причина цього криється не лише в економічних факторах. В Україні близько 1 мільйона пар страждають на безпліддя, яке викликане проблемами з репродуктивним здоров’ям, зокрема є наслідком абортів.

Метою проекту «Здорова родина — здорова країна» було зменшення кількості абортів та привернення уваги людей репродуктивного віку до питання ефективного планування сім’ї.

За словами Регіни Гусак, однією з найвдаліших форм заходів у рамках проекту став «Живий мікрофон» — живе спілкування на вулицях Чернігова та інших міст області, в ході якого виникла можливість, з одного боку, привернути увагу до низького рівня обізнаності пересічних громадян про репродуктивне здоров’я, а з іншого — ефективно донести інформацію про планування сім’ї.

Лікар-уролог-андролог Центру планування сім’ї Чернігівського міського пологового будинку В’ячеслав Деркач розповів про сучасні можливості з лікування безпліддя.

Згідно зі статистикою, в Україні кожна сьома, а за деяким даним — навіть кожна п’ята подружня пара хоче, але не може мати дітей.

За його словами, профілактика небажаної вагітності — це найкращий спосіб запобігання безпліддя. Профілактика захворювань, які передаються статевим шляхом, роз’яснювальна робота серед населення про небажані наслідки раннього початку статевого життя, про користування бар’єрними способами контрацепції тощо, — усе це дозволяє зберегти репродуктивне здоров’я і народити здорових дітей.
За 2013 рік у Центрі планування сім’ї було проліковано методом екстракорпорального запліднення 56 жінок. У 36 з них настала вагітність. А в цілому, включно з іншими методами лікування, у Чернігові за рік було оздоровлено 396 жінок, в області — 688.

Аби залучити молодь до формування здорової позиції щодо ефективного планування сім’ї та ставлення до репродуктивного здоров’я, у рамках проекту «Здорова родина — здорова країна» було організовано громадські заходи, дискусійні телепередачі, благодійний концерт «Відповідальне майбутнє». На телебаченні транслювалася соціальна реклама, вийшла серія передач «Мамина школа», було також випущено радіопередачу «Поговоримо відверто». Інформація про «гарячу» лінію з питань репродуктивного здоров’я була розміщена у місцевих та регіональних ЗМІ та на сіті-лайтах міста. Детально про ці заходи розповіла Наталія Волинець, головний спеціаліст Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Громадські активісти дійшли висновку, що в українському суспільстві і досі існує багато стереотипів щодо вказаних питань. Тому завершення проекту аж ніяк не означає закінчення відповідної просвітницької роботи.

Партнерами в реалізації проекту виступили Департамент сім’ї молоді та спорту, Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА, місцеві та регіональні ЗМІ, обласна та міська «Клініки, дружні до молоді», Чернігівський обласний та міський центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.