Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 січня, 04:01:55

Здорова родина — здорова країна

03.10.2014   08:02

Чернігівська молодіжна громадська організація "Міський молодіжний центр "Жменя" 2 жовтня у прес-клубі "Ділове слово" презентувала результати проекту "Здорова родина — здорова країна», який було реалізовано в Чернігівській області у рамках програми АМР США «Здоров’я жінок України".

Голова Правління ГО «Жменя» Регіна Гусак розповіла про успіхи проекту та окреслила поточну ситуацію в галузі планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я в Чернігові і області.

Вона нагадала, що в Україні досі смертність перевищує народжуваність, і причина цього криється не лише в економічних факторах. В Україні близько 1 мільйона пар страждають на безпліддя, яке викликане проблемами з репродуктивним здоров’ям, зокрема є наслідком абортів.

Метою проекту «Здорова родина — здорова країна» було зменшення кількості абортів та привернення уваги людей репродуктивного віку до питання ефективного планування сім’ї.

За словами Регіни Гусак, однією з найвдаліших форм заходів у рамках проекту став «Живий мікрофон» — живе спілкування на вулицях Чернігова та інших міст області, в ході якого виникла можливість, з одного боку, привернути увагу до низького рівня обізнаності пересічних громадян про репродуктивне здоров’я, а з іншого — ефективно донести інформацію про планування сім’ї.

Лікар-уролог-андролог Центру планування сім’ї Чернігівського міського пологового будинку В’ячеслав Деркач розповів про сучасні можливості з лікування безпліддя.

Згідно зі статистикою, в Україні кожна сьома, а за деяким даним — навіть кожна п’ята подружня пара хоче, але не може мати дітей.

За його словами, профілактика небажаної вагітності — це найкращий спосіб запобігання безпліддя. Профілактика захворювань, які передаються статевим шляхом, роз’яснювальна робота серед населення про небажані наслідки раннього початку статевого життя, про користування бар’єрними способами контрацепції тощо, — усе це дозволяє зберегти репродуктивне здоров’я і народити здорових дітей.
За 2013 рік у Центрі планування сім’ї було проліковано методом екстракорпорального запліднення 56 жінок. У 36 з них настала вагітність. А в цілому, включно з іншими методами лікування, у Чернігові за рік було оздоровлено 396 жінок, в області — 688.

Аби залучити молодь до формування здорової позиції щодо ефективного планування сім’ї та ставлення до репродуктивного здоров’я, у рамках проекту «Здорова родина — здорова країна» було організовано громадські заходи, дискусійні телепередачі, благодійний концерт «Відповідальне майбутнє». На телебаченні транслювалася соціальна реклама, вийшла серія передач «Мамина школа», було також випущено радіопередачу «Поговоримо відверто». Інформація про «гарячу» лінію з питань репродуктивного здоров’я була розміщена у місцевих та регіональних ЗМІ та на сіті-лайтах міста. Детально про ці заходи розповіла Наталія Волинець, головний спеціаліст Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Громадські активісти дійшли висновку, що в українському суспільстві і досі існує багато стереотипів щодо вказаних питань. Тому завершення проекту аж ніяк не означає закінчення відповідної просвітницької роботи.

Партнерами в реалізації проекту виступили Департамент сім’ї молоді та спорту, Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА, місцеві та регіональні ЗМІ, обласна та міська «Клініки, дружні до молоді», Чернігівський обласний та міський центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Останні новини Чернігівщини

Держава прагне захистити своїх громадян від надмірного зростання тарифів

Держава прагне захистити своїх громадян від надмірного зростання тарифів 15:40

У зв’язку зі значним зростанням ціни на газ у Європі та на українських біржах держава має захистити своїх громадян від надмірного зростання тарифів.

Ніжин: відбулося нагородження учасників міського огляду-конкурсу

Ніжин: відбулося нагородження учасників міського огляду-конкурсу 14:51

18 січня відбулося підведення підсумків міського огляду-конкурсу на краще новорічно-різдвяне оформлення.

У погоні за адреаліном. ФОТОрепортаж

У погоні за адреаліном. ФОТОрепортаж 13:37

Всі ці молоді люди з дитинства закохані у техніку.

Виявлено 20 нових випадків COVID-19

Виявлено 20 нових випадків COVID-19 13:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 січня в області зафіксовано 20 нових випадків COVID-19.

Стартував пілотний проект сертифікації вчителів

Стартував пілотний проект сертифікації вчителів 12:05

18 січня стартувала реєстрація вчителів початкових класів для участі у зовнішньому оцінюванні професійних компетентностей. Пілотний проект із сертифікації замінює традиційну атестацію.