Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 21:23:50

У ніч на 23 січня за східним календарем настав Рік Дракона

23.01.2012   07:38Агенцiя

У Китаї в ніч на понеділок зустрічають Рік Дракона за місячним календарем. Місячний календар відрізняється від сонячного, і довжина кожного нового року суто індивідуальна. За підрахунком китайських звіздарів, головний символ Піднебесної керуватиме роком протягом 384 днів.

Жителі Китаю віддають перевагу парним числам, тому, вірить багато хто з них, нинішній 2012 рік обов’язково буде щасливим. Дракон, якого зустрінуть сьогодні гучними фейєрверками в Свято Весни (Чуньцзе), володарюватиме до 9 лютого 2013 року, коли його змінить змія.

Дракон, п’ятий в числі 12-ти знаків східного календаря, займає особливе місце в серцях жителів Піднебесної. Саме дракон вважається тут самим священним і поважаним символом.

Перші з відомих сьогодні образів дракона створили люди, що жили на території сучасного північно-східного Китаю 8 тисяч років назад. Археологи виявили малюнок стародавнього дракона завдовжки 19,7 метра, створений носіями культури Синлунва.

Сучасні китайці глибоко ввібрали любов предків до цього міфічного образу, що став священним для нації, і вірять, що саме від нього вони беруть свою силу, винахідливість і життєлюбність.

У Китаї упевнені, що народжені в цей рік – люди сильні і успішні. Навіть дівчаткам-драконам, вірять тут, напевно вдасться стати дуже успішними в роботі.

Подібні прогнози гарантують Китаю в наступаючому році черговий бебі-бум, адже народити “малятко-дракона” сподіваються мільйони китайських сімей. Тому місць в кращих пологових будинках китайської столиці і інших крупних міст на майбутній рік вже майже не залишилося.

Майбутня ніч – найголовніша в році для 1,4-мільярдного населення Китаю і мільйонів китайців по всьому світу. Це свято відзначають жителі обох Корей, Таїланду, Сінгапуру, Індонезії, Малайзії, В’єтнаму, Філліпін і всіх країн, де проживають етнічні китайці.

Заради тижня, проведеного в колі рідних, в період новорічних канікул в дорогу вирушають мільйони осіб. Традиційно за декілька тижнів до свята і аж до його закінчення транспортні артерії Китаю мають колосальні навантаження.

За попередніми оцінками, протягом цього періоду по країні буде здійснено приблизно 3 мільярди поїздок. Як повідомляли ЗМІ, тільки з пекінських вокзалів напередодні свят щодня виїжджав маже півмільйона осіб.

Майбутня ніч ще і найгучніша в році. Китайці вірять, що гуркіт петард відгонить злих духів і захищає їх протягом всього року. Саме тому в новорічну північ китайські міста і села “вибухають” громом фейєрверків і сполохами салютів, які до цих пір створюються вручну. Клуби диму від них на всі дні свята витають в небі.

Після тижня рясних застіль, гулянь на храмових ярмарках, трудяще населення КНР вийде на роботу вже 29 січня. Проте традиційні святкування за місячним календарем продовжаться до 15-го дня нового року, до свята ліхтарів “юаньсяоцзе”, що офіційно завершує східні новорічні урочистості.

Минулого року китайці зустрічали рік Кролика в ніч з 2 на 3 лютого.

У реальності Драконів не буває, це блискуча вигадка наших предків. Але японський календар все ж доводить, що персонаж цей гідний хоч би умовного існування. З стародавніх пір дітям в Японії розповідали казку про те, як звірі (до життя людей на нашій планеті) ділили трон: кожному хотілося стати найголовнішим і царювати. Як раз наступав Новий рік. Звірі не змогли прийти до згоди і почали з’ясовувати стосунки бійкою. Дивлячись на те, що відбувається, бог (японський) був дуже засмучений і вирішив все це припинити. Він пояснив їм, що не можна визначити хто кращий, просто правління потрібно розділити між усіма. Дракон також брав участь у суперечці, як ви вже, напевно, зрозуміли.

Дракон – це щось таке, що нагадує змієподібну ящірку тільки колосально великий і з трьома головами, що вивергає вогонь. Ви не обходитеся у свято без танців? Значить варто вивчити пару змієподібних рухів на радість Дракону. Рішучість і діяльність – ось, що мається на увазі під знаком Дракона. Лінь і байдуже проведення часу – неприйнятні в рік Дракона, він любить працьовитих у всіх сенсах цього слова, так що вже постарайтеся і Дракон вас віддячить. Добре б почати в сам Новий рік: активуйте, пристрасно веселіться, нехай нудота залишиться в минулому, вступайте в нове життя з позитивними емоціями і готовністю бути на висоті. Необхідно запевнити Дракона, що ви йдете на все, щоб його душенька була задоволена.

Ну, і торкнемося теми святкового столу. Всі страви повинні бути приготовані з наїсвіжіших продуктів, від всього іншого краще позбутися, не потрібно сердити Дракона. Як ви його зустрінете, так і весь рік проведете. Страви на столі повинні бути різноманітними. Гаряче повинно бути гарячим, а не теплим або холодним, такого Дракон не шанує. Бажаєте, щоб Дракон залишився задоволений – купіть гарбуз, його з незрозумілих мотивів, Дракон дуже любить. Гарбуза можна застосовувати як прикраса, а не готувати гарбузову кашу з гарбузовим соусом до новорічного столу. Можна приготувати драники по белорусски, головне щоб їжа була натуральна. Купуючи продукти до Нового року, не забудьте внести в меню рибу. Однак забудьте про консерви – дану їжу Дракон не сприймає як ласощі, а навпаки.

Приділіть увагу і обстановці в будинку. Хто не любить “одягати” ялинку (різнокольорові кулі, шоколадні зайчики, зірка або щось ще на верхівці …), але Дракону це не здасться забавним без ще одного нюансу. Метал – ось, що необхідно Дракону. Це може бути металева іграшка, металева квітка або скляні кулі пофарбовані в колір металу. Повірте, всі ваші старання будуть помічені і звичайно ж, винагороджені в рік його “правління”.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини