Владці забороняють розважальні заходи в Чернігові. ВІДЕО
«Кіна на буде!»», – п’ятниця, але Зелена сцена порожня. Фестиваль заборонили за два тижні до завершення сезону. В центрі Чернігова – режим тиші.
Так вирішив голова ОДА Володимир Івашко після візиту мам та дружин воїнів чернігівських батальйонів.
Музиканти спантеличені, адже вважають, що фестиваль допомагав чернігівцям відволіктися від сумних думок. І хоч на пару годин відчути – життя триває. До того ж тут усе літо збирали допомогу для бійців АТО.
Андрій Терещенко, музикант: На сцені виступають пацани, яких теж завтра можуть забрати на війну. І можливо вони взагалі останній раз грають, хто знає. Я можу зазначити, що в нашій групі, де я грав особисто за три години до виступу забрали добровольцем нашого гітариста.
Однак, скасуванням однієї Зеленої сцени влада не обмежилась, усі концерти в Чернігові обмежено. Залишаються тільки патріотичні заходи.
Чи патріотичніша вишиванка з шароварами, за приміром, фестиваль, завдяки якому Чернігів знають по всій країні. Відкрите питання, – хто ж має вирішувати що таке патріотизм.
Чернігівці не погоджуються, аби їм диктували, що слухати. Однак, культурне життя в місті не припиниться запевнили посадовці. На класику та народне мистецтво табу ніхто не накладає. Відкриється і театральний сезон, однак, репертуар доведеться переглянути.
Сергій Мойсієнко директор департаменту культури: Ми сьогодні будемо підтримувати заходи, які спрямовані на пропаганду українського і українства. Ті люди, які їдуть на Чернігівщину, для того, щоб лише виключно здійснити свій комерційний проект, заробивши кошти, хай це будуть українці. Але оце заробітчанство сьогодні, ви знаєте, воно трішечки дисонує…
Організатори концертів у шоці. Як пояснити, приміром, світовій зірці Кену Хенслі, що його єдиний в Україні виступ з чернігівським симфонічним оркестром скасовано.
Олександр Любченко організатор концертів: Если взять Великую Отечественую войну, то наши артисты выступали и на войне и развлекали людей, которые были по ту сторону фронта. Взять Чернобыль, когда был. Приезжали разные артисты и все равно людям поднимали моральный дух. Мы несем какую-то эстетику, какую-то культуру в город. И запретить это будет как бы не совсем корректно по отношению ко всем людям.
Те, що музика допомагає вижити за будь-яких умов доводять і пенсіонери, які не соромляться давати концерти у центрі окупованого Донецька.
За попередньою інформацією організаторів фестивалю Джаз-оупен виступ Макаревича, та проведення самого фестивалю з великою вірогідністю відбудеться. Більш детальні коментарі на цю тему чекайте у понеділок, 15 вересня.
Сюжет телеканалу "Дитинець"
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.