Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 21 вересня, 08:46:52

На території Чернігівської області хвороби, викликаної вірусом Ебола не зареєстровані

11.09.2014   07:29Агенцiя

За офіційною інформацією ДУ «Український науково-дослідний протичумний інститут ім. І.І. Мечнікова МОЗ України», згідно даних ВООЗ від 5 вересня 2014 р., з початку року у Гвінеї, Ліберії та Сьєра-Леоне зареєстровано 3685 випадків хвороби, викликаної вірусом Ебола (ХВВЕ).

Кількість хворих в окремих країнах складає:
- Ліберія - 1698;
- Сьєра-Леоне 1216;
- Гвінея - 771.

З 3685 випадків ХВВЕ, 1841 (50%) - завершилися летально, зокрема: у Гвінеї - 64%; у Ліберії - 51%, у Сьєра-Леоне - 39%.

Спалах продовжує поширюватися територіально. Вперше з його початку більше половини (55,3%) випадків зареєстровано за межами територій та населених пунктів, що вважалися епіцентрами.

Крім того, дві країни - Нігерія та Сенегал - повідомили про завезені випадки ХВВЕ, в тому числі, з інтенсивним місцевим розповсюдженням.
Спалах ХВВЕ у країнах Західної Африки розцінений Комітетом з надзвичайних ситуацій ВООЗ як екстраординарна подія у сфері охорони здоров'я, що становить міжнародну загрозу.

ВООЗ, як і раніше, не рекомендує вводити обмеження торгівлі чи пересування громадян стосовно країн, де реєструється ХВВЕ, якщо тільки мова не йде про хворих чи контактних.

Під час знаходження в ендемічних з цього захворювання країнах, рекомендовано використовувати захисні маски й утримуватись від відвідування місць масового скупчення людей, контактів із хворими людьми, зокрема, які мають високу температуру тіла.

Особам, які повернулись з ендемічних із цього захворювання країн (Гвінея, Ліберія, Нігерія, Сьєрра-Леоне) при появі будь-яких із зазначених симптомів не треба займатися самолікуванням, а негайно звернутися за медичною допомогою, обов'язково повідомивши при цьому про перебування у західно-африканських або в сусідніх з ними країнах, про можливий контакт із особами, які відвідували ці країни.

В лікувальних закладах області наявні схеми перепрофілювання відділень, передбачена можливість термінового розгортання госпітальних баз, відпрацьовані алгоритми дій медичних працівників на випадок виявлення хворих на особливо-небезпечні інфекції, в т.ч. і геморагічну лихоманку Ебола.

На території Чернігівської області дані захворювання не зареєстровані. Епідситуація в області керована та знаходиться під контролем фахівців Дежсанепідслужби області.
 

Останні новини Чернігівщини

З нагоди Дня міста вручено відзнаки

З нагоди Дня міста вручено відзнаки "Почесний громадянин міста Чернігова" 20:57

Вже стало доброю традицією щороку на День міста вручати найвищу відзнаку територіальної громади Чернігова «Почесний громадянин».

Показники роботи Чернігівської митниці ДФС за 8 місяців

Показники роботи Чернігівської митниці ДФС за 8 місяців 17:57

Протягом січня-серпня 2019 року Чернігівською митницею ДФС до державного бюджету перераховано близько 3 млрд гривень.

Щоб зберегти пам’ятки Чернігівщини, маємо координувати спільні зусилля - Наталія Романова

Щоб зберегти пам’ятки Чернігівщини, маємо координувати спільні зусилля - Наталія Романова 17:43

Дев’яносто сім культових споруд на Чернігівщині є пам’ятками архітектури; 57 з них — національного значення та 40 — місцевого. Про те, як утримувати ці пам’ятки, не порушуючи їх автентичного вигляду, говорили на нараді, яку провела в.о. голови облдержадміністрації Наталія Романова.

Полісмени з 5 країн світу переймають досвід у Чернігові

Полісмени з 5 країн світу переймають досвід у Чернігові 17:37

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко сьогодні зустрівся з працівникам поліції з Великобританії, Нідерландів, Естонії, Канади та Іспанії. Вони приїхали у Чернігів у рамках заходів Форуму міжнародної поліцейської асоціації, який проходить в Україні.

Як працюватиме пасажирський транспорт Чернігова на свята

Як працюватиме пасажирський транспорт Чернігова на свята 17:33

До уваги чернігівців та гостей міста! Інформація про роботу міського пасажирського транспорту на час святкування Дня міста 20 – 22 вересня ц.р.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини