Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 вересня, 05:03:55

На території Чернігівської області хвороби, викликаної вірусом Ебола не зареєстровані

11.09.2014   07:29Агенцiя

За офіційною інформацією ДУ «Український науково-дослідний протичумний інститут ім. І.І. Мечнікова МОЗ України», згідно даних ВООЗ від 5 вересня 2014 р., з початку року у Гвінеї, Ліберії та Сьєра-Леоне зареєстровано 3685 випадків хвороби, викликаної вірусом Ебола (ХВВЕ).

Кількість хворих в окремих країнах складає:
- Ліберія - 1698;
- Сьєра-Леоне 1216;
- Гвінея - 771.

З 3685 випадків ХВВЕ, 1841 (50%) - завершилися летально, зокрема: у Гвінеї - 64%; у Ліберії - 51%, у Сьєра-Леоне - 39%.

Спалах продовжує поширюватися територіально. Вперше з його початку більше половини (55,3%) випадків зареєстровано за межами територій та населених пунктів, що вважалися епіцентрами.

Крім того, дві країни - Нігерія та Сенегал - повідомили про завезені випадки ХВВЕ, в тому числі, з інтенсивним місцевим розповсюдженням.
Спалах ХВВЕ у країнах Західної Африки розцінений Комітетом з надзвичайних ситуацій ВООЗ як екстраординарна подія у сфері охорони здоров'я, що становить міжнародну загрозу.

ВООЗ, як і раніше, не рекомендує вводити обмеження торгівлі чи пересування громадян стосовно країн, де реєструється ХВВЕ, якщо тільки мова не йде про хворих чи контактних.

Під час знаходження в ендемічних з цього захворювання країнах, рекомендовано використовувати захисні маски й утримуватись від відвідування місць масового скупчення людей, контактів із хворими людьми, зокрема, які мають високу температуру тіла.

Особам, які повернулись з ендемічних із цього захворювання країн (Гвінея, Ліберія, Нігерія, Сьєрра-Леоне) при появі будь-яких із зазначених симптомів не треба займатися самолікуванням, а негайно звернутися за медичною допомогою, обов'язково повідомивши при цьому про перебування у західно-африканських або в сусідніх з ними країнах, про можливий контакт із особами, які відвідували ці країни.

В лікувальних закладах області наявні схеми перепрофілювання відділень, передбачена можливість термінового розгортання госпітальних баз, відпрацьовані алгоритми дій медичних працівників на випадок виявлення хворих на особливо-небезпечні інфекції, в т.ч. і геморагічну лихоманку Ебола.

На території Чернігівської області дані захворювання не зареєстровані. Епідситуація в області керована та знаходиться під контролем фахівців Дежсанепідслужби області.
 

Останні новини Чернігівщини

7 неповторних парків України, які варто відвідати восени 18:03

Осінь саме та пора, коли хочеться насолодитися яскравими барвами, сонцем, що легко зігріває і природою, яка вабить золотим мотивами. В багатьох містах є чудові парки, де можна відпочити серед такої краси.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 страв з кабачків 17:52

Готовьте красивые, сытные и ароматные блюда с фаршем, грибами, овощами, рисом, сыром и творогом.

Міфи про харчування та дієти

Міфи про харчування та дієти 17:49

Диеты Аткинса, Дюкана и Монтиньяка, монодиета, интервальное голодание — о каких только методах по снижению веса и улучшению качества питания мир не слышал за последние годы. Традиционные продукты один за другим признаются вредными, а рекомендации диетологов всё больше противоречат друг другу.

Гороскоп на наступний тиждень 21 - 27 вересня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 21 - 27 вересня 2020 року 17:00

Тиждень буде досить спокійним, проте 22 вересня Сонце переходить у знак Терези. Це буде проявлятися у занепаді життєвих сил і в бажанні реалізуватися за чужий кошт. Водночас зростає потяг до естетичних задоволень, прагнення до пізнання мистецтва, хочеться творити і створювати красиві речі.