Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 29 вересня, 21:03:57

Чужих дітей не буває

29.08.2014   07:45Агенцiя

Через події на сході України та анексію Криму не один десяток тисяч жителів змушені тимчасово переселитися в інші регіони України, зокрема, і на Чернігівщину. Звісно, що люди переїжджають з дітьми аби вони хоча б на якійсь час відчули спокій, змогли відновити свій психологічний стан та здоров’я.

Як повідомляє заступник головного лікаря Чернігівської міської дитячої поліклініки №1, головний педіатр м.Чернігова Людмила Овсієнко, станом на 26 серпня 2014 року на облік до педіатрів обласного центру взято 160 дітей, які занесені до реєстру. У поліклініках Чернігова розміщено оголошення, куди і в який час звертатися переселенцям із дітьми, вказані телефони адміністрації поліклінік та допоміжних служб.

«Всі діти ретельно обстежені педіатрами, при необхідності їх направляють на додаткове обстеження та амбулаторне лікування до денних стаціонарів, що розміщені в обох наших поліклініках, – запевняє Людмила Овсієнко. – При денних стаціонарах працюють висококваліфіковані психологи та вихователі, які роблять все можливе для соціальної та психологічної реабілітації хлопчиків та дівчаток. Є такі батьки, що змушені були виїхати з Донеччини та Луганщини дуже швидко, тому і не потурбувалися про дитячі амбулаторні медичні книжки. У таких випадках ми зі слів батьків встановлюємо анамнез хвороб, якими свого часу перехворіли дітки і відкриваємо їм нові медичні книжки. До нас потрапляють діти різного віку. Нещодавно приїхала мати з триденною дитиною. Того ж дня до них прийшли дільничний педіатр та патронажна медична сестра, оглянули дитину та дали матері необхідну консультацію. Що мене особисто вражає, – продовжує Людмила Овсієнко, – так це те, що батьки-переселенці дивуються, що в нас і обстеження, і лікування у денному стаціонарі безкоштовне. А ми саме на цьому і робимо акцент, адже діти, що потерпали від військових дій та отримали неабиякий стрес, не повинні бути кинутими напризволяще та відчувати негаразди. Якщо в нас є безкоштовні вакцини, то тим, кому це потрібно, згідно з графіком профілактичних щеплень, ми робимо вакцинацію від інфекційних захворювань. Сподіваюся, що така ситуація буде тимчасовою і батьки зі своїми дітьми обов’язково повернуться до рідних домівок. Так вже троє діточок зняті з обліку та поїхали до визволеного українськими військами Слов’янська. Батьки заходили до нас, дякували за прихисток та медичний супровід.

На щастя, серед дітей не було таких, що потребували стаціонарної допомоги. Хоча, якщо б вона була потрібна, ми обов’язково її б надали, для цього у нас є всі умови, медикаменти та необхідне обладнання.
Крім того, станом на 26 серпня 2014 року до загальноосвітніх шкіл обласного центру оформлено 77 дітей переселенців, а до дитячих дошкільних закладів – 43 діточок.

Отже, педіатрична служба готова до будь-якого розвитку подій і здатна надавати медичний супровід будь-якій кількості дітей зі сходу України».

 

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Особливості проходження державної служби

Особливості проходження державної служби 17:36

обговорювали 29 вересня під час третього заняття за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації "Управління персоналом в органах державної виконавчої влади" в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації кадрів для начальників відділів (завідувачів секторів) управління персоналом структурних підрозділів обласної державної адміністрації, апарату районних державних адміністрацій, на яких покладено обов’язки щодо здійснення кадрової роботи.

Виявлено 100 нових випадків COVID-19

Виявлено 100 нових випадків COVID-19 16:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 29 вересня в області зафіксовано 100 нових випадків COVID-19.

Прилуки: військовій частині А4245 65 років

Прилуки: військовій частині А4245 65 років 14:56

25 вересня відбулися урочистості з нагоди відзначення 65-річчя з дня заснування військової частини А4245.

Довибори на нашому 208 окрузі з кожним днем стають все більш

Довибори на нашому 208 окрузі з кожним днем стають все більш "радикальними" 14:49

Вже зрозуміло, що чесно боротися за перемогу мої опоненти не те що не збиралися, а навіть і не думали.

Ніжин: відбулися засідання постійних депутатських комісій

Ніжин: відбулися засідання постійних депутатських комісій 14:44

Усі питання з порядку денного були детально вивчені та рекомендовані для розгляду на черговому пленарному засіданні Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини