Дбайте про справність нагрівальних приладів
З настанням осінніх холодів люди почали інтенсивно використовувати різноманітні прилади опалення та електрообігрівачі. В той же час, досвід показує, що не завжди населення приділяє належну увагу їх справності та умовам безпечної експлуатації. Як результат, це часто спричиняє виникнення пожеж, які знищують роками надбане майно, а іноді призводить до трагічних наслідків.

Статистика свідчить, що протягом 2010 року через несправність та порушення правил влаштування або експлуатації приладів пічного опалення сталося 226 пожеж, які забрали життя 33 осіб. В цьому році з аналогічної причини виникло 142 пожежі, під час яких загинуло 12 осіб.
Так, 2-го жовтня о 01 год. 15 хв. в селі Білошицька Слобода Корюківського району сталася пожежа житлового будинку. Причиною лиха послужила відсутність протипожежної розділки від опалювального приладу до дерев'яних конструкцій перекриття. До того ж, господар завчасно не подбав про ремонт печі, адже в цегляній кладці труби були численні тріщини. Як результат - будинок майже повністю знищений вогнем.
9-го жовтня о півночі з аналогічної причини загорівся житловий будинок в райцентрі Носівка. Господарю оселі нанесено матеріальних збитків на значну суму.
Крім того, в період холодів багато пожеж виникає через використання несправних нагрівальних електроприладів. Іноді, аби зігрітися, люди виготовляють саморобні електронагрівачі, які не відповідають вимогам пожежної безпеки.
Щоб уникнути пожеж, управління МНС України в Чернігівській області звертається до населення з проханням дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки.
Не користуйтеся печами, які мають тріщини. Забороняється застосовувати для їх розпалювання легкозаймисті та горючі рідини, а також використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топки, залишати печі без нагляду та доручати нагляд за ними малолітнім дітям.
Крім того, хотілося б нагадати, що димові труби та печі мають бути оштукатурені й побілені, аби вчасно виявити тріщини, що можуть з'явитись в процесі експлуатації опалювального приладу. Це допоможе вам уберегти своє помешкання від вогняного лиха.
Якщо так сталось, що виникла пожежа, негайно викликайте оперативно-рятувальну службу МНС за номером 101.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.