Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 січня, 21:59:34

Держзакупівлі: дискримінація як норма?

28.07.2014   08:17Агенцiя

Ніжинською центральною міською лікарнею імені Миколи Галицького 21 липня 2014 року було прийняте рішення про відміну тендеру для закупівлі двох легкових автомобілів для медичної допомоги населенню міста. Про це повідомляє «Вісник державних закупівель».

На участь у відкритих торгах було подано менше двох конкурсних пропозицій. Відповідно ж до законодавства тендер вважається проведений, якщо на участь надійшло дві і більше пропозиції.

«Документація конкурсних торгів» на придбання автомобілів спеціального призначення, зокрема додаток 2 з кваліфікаційними вимогами до юридичної особи-учасника торгів, містить такий кваліфікаційний критерій, як наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів. Законом це дозволено, але замовник визначає також і кількість цих договорів – не менше двох. І це законом не те, щоб не дозволено, але й не заборонено.

В результаті зазначення подібних вимог зменшується коло потенційних учасників торгів. Для фізичних же осіб-підприємців обмеження по кількості наявних аналогічних договорів в додатку 3 даної документації конкурсних торгів немає. Але ж одним з принципів здійснення закупівель є недискримінація учасників.

І такі вимоги в документації конкурсних торгів до учасників зустрічаються не так уже й рідко та можуть бути більш жорсткими, ніж у наведеному прикладі. Так крім кількості укладених договорів визначаються і роки або період їх укладання (наприклад, два договори, укладені протягом трьох останніх років, або договори за 2013 рік).

Під час громадського моніторингу держзакупівель в ДКТ одного з замовників була виявлена вимога наявності досвіду укладання аналогічних договорів з установами саме державної форми власності. І це після того, як ще на початку року органам державної влади та місцевого самоврядування було адресовано «Інформативний лист щодо видів порушень при проведенні процедур закупівель» Міністерства економічного розвитку і торгівлі (me.kmu.gov.ua/control/uk/publish/printable_article?art_id=226957). Даний документ містить вказівку на те, що подібна вимога є порушенням ст.22 Закону України «Про здійснення державних закупівель» («Документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників»).

Отже, якщо прямо не заборонено, то дозволено? З проханням надати правову оцінку подібним фактам Чернігівська обласна ГО «Центр політичних студій та аналітики» звернулася до прокуратури.


Матеріал підготовлений у рамках проекту "Об'єднуємося заради реформ (UNITER)", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
 

Останні новини Чернігівщини

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.

 Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка

Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка 12:00

Ювенальний прокурор Офісу Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді позицію щодо призначення покарання чоловіку, який намагався викрасти 8-річну дівчинку (ч.3 ст. 15, ч. 2 ст.146 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини