Покарання для корупціонерів - невідворотне
Одним з важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції.
Досягнення успіху в цьому процесі є передумовою для формування в суспільства довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту українців.
Запорукою успішного виконання завдання з мінімізації проявів корупції є забезпечення належного рівня знань антикорупційного законодавства, як представниками державних органів та органів місцевого самоврядування, так і суспільством в цілому.
Особливу увагу в діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняних до них осіб, слід приділяти запобіганню та врегулюванню конфлікту інтересів.
Відповідно до абзацу четвертого статті 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» конфлікт інтересів — це суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
Наявність конфлікту інтересів не обов'язково призводить до фактів корупції, однак істотно підвищує ризик вчинення корупційних діянь та є по суті їх передумовою.
Так, наприклад, за матеріалами працівників Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Чернігівській області відповідно до статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення складено протокол про адміністративне корупційне правопорушення відносно депутата міської ради. Під час розгляду на засіданні комісії питань про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою з відведення земельних ділянок, завідомо знаючи, що одне з питань стосується відведення земельної ділянки йому у власність, а також будучи головою постійної депутатської комісії з питань депутатської діяльності, депутатської етики, законності і правопорядку, охорони прав і законних інтересів громадян, не вжив заходів і невідкладно в письмовій формі не повідомив міську раду про наявність конфлікту інтересів у своїй службовій діяльності та голосував на сесії по даному питанню.
На початку липня судом першої інстанції розглянуті матеріали по даному питанню та рішенням суду накладено штраф. Не погодившись з рішенням суду і сподіваючись на урегулювання даного питання, винна особа подала апеляцію до суду, але апеляційний суд вирок залишив без змін.
Порушення вимог фінансового контролю є ще одним з найбільш поширених правопорушень серед корупційних діянь.
З прийняттям у 2013 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики» від 14 травня 2013 року № 224-VII, яким внесено зміни до Закону України від 07.04.2011 року № 3206-17 «Про засади запобігання і протидії корупції» внесено зміни до частини 2 статті 172-6 КУпАП щодо заповнення декларації про майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання після звільнення з основного місця роботи.
У червні працівниками спецпідрозділу БОЗ УМВС області відповідно до частини 1 статті 172-6 КУпАП складено протокол про адміністративне корупційне правопорушення відносно державного службовця 5 категорії, 11 рангу, який перебуваючи на посаді заступника начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в Чернігівській області, під час звільнення з посади не подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за відпрацьований в 2013 році час.
Деснянським районним судом Чернігівської області на службовця накладено штраф, порушник визнав свою вину та відмовився від апеляції.
Нагадуємо, що посадові особи органів влади і управління, державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування відповідно до статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» зобов’язані до 1 квітня щорічно, а у разі звільнення не пізніше дати підписання наказу про звільнення.
Крім цього, 13.05.14 року підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України» № 1261-VII, відповідно до якого статтю 172-6 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» доповнено частиною третьою такого змісту: «Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», - тягне за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
До уваги громадян!
Телефон довіри з питань боротьби з корупцією Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України – 097-220-31-16; електронна сторінка довіри - http://www.guboz.gov.ua/corrupt.html
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.