Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 березня, 17:16:16

“Ми відповідаємо за тих, кого приручили”

24.07.2014   07:04Агенцiя

Нагадати людям слова відомого письменника Антуана де Сент-Екзюпері покликаний Міжнародний день безпритульних тварин.

Щороку 16-го серпня зоозахисники світу привертають увагу до проблеми жорстокого поводження з братами нашими меншими.

За статистикою, близько 75% бездомних собак і кішок колись були домашніми. Опинившись на вулиці, безпорадні та беззахисні, вони часто потрапляють у халепи, які нерідко коштують їм життя. Втім жертвами трагічних випадків можуть стати і домашні тварини, якщо господарі не приділяють їм належної уваги. Зоозахисники зауважують, що з домашніми тваринами люди розлучаються з різних причин. Але в будь-якому випадку викидати їх на вулицю немилосердно! І якщо одні люди проявляють жорстокість, то обов’язково мають бути й інші – чуйні та турботливі. На цьому і тримається світ.

В Чернігівській області громадськістю спільно з органами влади підтримано місячник гуманного ставлення до безпритульних тварин, який проводиться з 16 липня по 16 серпня 2014 року.

Основна мета - пробудити у власників тварин свідоме ставлення до своєї ролі, з тим, щоб запобігти поповненню лав бездомних кішок та собак, а також формування у громади Чернігова гуманного ставлення до вже існуючих безпритульних тварин, вирішення даної проблеми за прикладом розвинутих європейських країн.

Саме таку системну роботу передбачає прийнята міськрадою на вимогу громадськості “Програма охорони тваринного світу, регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у місті Чернігові на 2011-2015 роки”.

Регулювання чисельності безпритульних тварин гуманним шляхом, створення для них притулків є методами, загальновизнаними в цивілізованих країнах та рекомендованими Україні більшістю поважних зоозахисних організацій світу.


Ю.М.Іллєнко, член Громадської Ради при Держекоінспекції у Чернігівській області
 

Останні новини Чернігівщини

Координація служб для пропуску льодоходу та паводків у Чернігові

Координація служб для пропуску льодоходу та паводків у Чернігові 09:39

4 березня під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, присвячене підготовці до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2026 році.

За розтрату 2,8 млн грн бюджетних коштів на ремонті доріг судитимуть в.о. начальника УЖКГ

За розтрату 2,8 млн грн бюджетних коштів на ремонті доріг судитимуть в.о. начальника УЖКГ 09:32

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно в.о начальника УЖКГ однієї з міських рад Чернігівської області. Їй інкримінують розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинену в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України)

На Чернігівщині затверджено Регіональний план управління відходами до 2033 року 09:31

Розпорядженням начальника ОВА В'ячеслава Чауса від 2 березня поточного року № 414 затверджено Регіональний план управління відходами в області до 2033 року.

Підтримка освіти і медицини на Чернігівщині: укриття, техніка, швидкі

Підтримка освіти і медицини на Чернігівщині: укриття, техніка, швидкі 09:30

Чернігівщина — регіон, який щодня живе в умовах підвищеної безпекової загрози через близькість до кордону з країною-агресором. Відтак системна та довгострокова підтримка громад залишається критично важливою.

5 березня: цей день в Україні і світі

5 березня: цей день в Україні і світі 09:23

День 1471 Російська агресія - Day 1471 Russian aggression