Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 жовтня, 15:30:00

Гіпертоніки без допомоги не залишаться

23.07.2014   14:00

На Чернігівщині, як і на Україні в цілому, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2014, відновлено реалізацію Пілотного проекту із забезпечення гіпертоніків доступними лікарськими препаратами.

Проект має матеріальне підґрунтя. Адже на його реалізацію для Чернігівської області виділено майже 3 мільйони гривень. Кошти поступово надходитимуть у вигляді траншів.

— До цього проекту включені ті ж препарати, що і минулоріч, – зазначає Ігор Батог, головний лікар обласного кардіологічного диспансеру.

— Серед них бісопролол, езиноприл та інші бета-блокатори пролонгованої дії. Тому хворі на гіпертонію можуть звертатися до кардіологів та сімейних лікарів, щоб уже отримувати рецепти. Також препарати можна придбати в аптеках комунального підприємства облради «Ліки України» та приватних установах. Цього року кількість аптек, що беруть участь у проекті, збільшилася.

Чернігівщина одна з п’яти областей України, яка повністю освоїла виділені кошти минулого року. Це дало результат: за даними лікарів, в регіоні зменшилася кількість інсультів та інфарктів.

— Пролонгація Пілотного проекту свідчить про турботу держави про здоров’я населення, — зауважує Ігор Батог. — Адже серцево-судинні захворювання — основна причина інвалідності та смертності серед українців. Люди, які приймають ліки від артеріальної гіпертензії, подовжать власне життя на 18 – 20 років.

Останні новини Чернігівщини

Чоловік відповідатиме перед судом за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян

Чоловік відповідатиме перед судом за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян 13:43

Під процесуальним керівництвом прокуратури Чернігівської області завершено досудове розслідування за фактом завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян (ч. 1 ст. 259 КК України).

Упродовж доби вогнеборці ліквідували 9 пожеж у природних екосистемах

Упродовж доби вогнеборці ліквідували 9 пожеж у природних екосистемах 13:28

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 9 пожеж, що виникли у природних екологічних системах на території Бахмацького, Бобровицького, Варвинського, Ічнянського, Прилуцького та Чернігівського районів.

Відбулось відкриття виставки Віктора Зінченка

Відбулось відкриття виставки Віктора Зінченка "З посмішкою про світ автомобілів" 13:05

17 жовтня в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки Віктора Зінченка «З посмішкою про світ автомобілів», присвяченої Дню автомобіліста.

British American Tobacco зупинила виробництво тютюнової продукції на заводі

British American Tobacco зупинила виробництво тютюнової продукції на заводі "В.А.Т.-Прилуки" 12:57

Компанія звернулася за допомогою до місцевої влади. Генеральний директор "В.А.Т.-Прилуки" Артем Скрипка заявив, що прийняті Верховною Радою поправки до законопроекту №1049 роблять виробництво сигарет нерентабельним.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:51

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.