Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 жовтня, 13:02:10

Чернігів: розглянуто питання протипожежного захисту лісів, торфовищ і сільгоспугідь

23.07.2014   13:40

22 липня у Чернігові під керівництвом заступника голови - керівника апарату облдержадміністрації Сергія Журмана відбулося чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на якому розглянуто стан забезпечення протипожежного захисту лісів, торфовищ і сільгоспугідь.

З доповідями виступили т.в.о. начальника Управління ДСНС України у Чернігівській області Олександр Борискін та директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Сергій Болдирев.

Зокрема Олександр Борискін зазначив, що у поточному році в області зафіксовано 12 пожеж у лісах, 2 - на торфовищах та 169 загорянь сухої трави на відкритій місцевості. Хоча ці цифри і менші за торішні, проте це не дає приводу для заспокоєння. Лише завдяки своєчасному реагуванню пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС, пожежних команд лісокористувачів і органів місцевого самоврядування не допущено поширення вогню на значні площі та населені пункти.

Головною причиною загорянь залишається так званий "людський фактор". Це розведені багаття, випалювання сухої рослинності, кинуті непогашені сірники або недопалки. Також т.в.о. начальника Управління ДСНС наголосив, що для забезпечення охорони лісів від вогню діють 20 лісових пожежних станцій, до складу яких входять 39 пожежних автомобілів, 34 мотопомпи, 24 пристосовані для пожежогасіння ємності, 69 тракторів, 325 ранцевих вогнегасників. Спостереження за лісами ведеться з 31 вежі та за допомогою 21 телевізійної системи. Через засоби масової інформації та шляхом розміщення наочних матеріалів проводяться роз’яснювально-профілактичні заходи серед населення.

Під час засідання комісії, про хід виконання пожежно-профілактичних заходів було заслухано роботу обласного управління лісового та мисливського господарства, ДП "Чернігівторф", інших лісокористувачів і організацій, що мають забезпечувати та контролювати стан пожежної безпеки у лісах, на торфовищах і сільгоспугіддях.

Виступаючі зазначили, що в лісах області розміщені шлагбауми та облаштовано мінералізовані смуги і рекреаційні зони, з числа рятувальників, лісників та міліції створені й постійно функціонують мобільні патрулі. Ними вже проведено 133 рейди в ході чого з відвідувачами лісів проводяться профілактичні бесіди, а до злісних порушників пожежної безпеки застосовуються заходи адміністративного впливу.

Підбиваючи підсумки наради, Сергій Журман визначив основні заходи щодо упередження виникнення пожеж, створення умов для їх гасіння та мінімізації збитків. Зокрема, він акцентував увагу на врахуванні недоліків минулих років та зосередження профілактичних заходів на особливо пожежонебезпечних лісових ділянках поблизу населених пунктів.
 

Останні новини Чернігівщини

Корюківська громада – територія оптимізму

Корюківська громада – територія оптимізму 10:39

Бути активним та жити цікаво – цьому гаслу треба слідувати у будь-якому віці. Адже позитивний настрій та оптимізм допомагає долати життєві труднощі, лікує від хвороб та відкриває нові можливості. Головне, вірити в успіх, не зупинятися і знаходити однодумців.

У Чернігові з початку року працює Ветеринарно-стерилізаційний центр

У Чернігові з початку року працює Ветеринарно-стерилізаційний центр "Крок до тварин" 10:27

Про діяльність цього комунального підприємства інформувала 15 жовтня на ранковій нараді у муніципалітеті його директорка Тетяна Діденко.

Вчитель з Сосницького району отримав нагороду Global Teacher Prize

Вчитель з Сосницького району отримав нагороду Global Teacher Prize 10:12

Міжнародна щорічна організація Global Teacher Prize нагородила вчителя з Чернігівщини. Виграв цю нагороду вчитель хімії Олександр Лисич. В подарунок він також отримав солідну грошову нагороду 100 тисяч гривень.

В Сновську відкрили стелу

В Сновську відкрили стелу "Захисникам України" 09:54

До Дня Захисника України в Сновську відкрили стелу «Захисникам України».

Солом'яний бичок, хмельні меди та спеції з Грузії: у Ніжині пройшов Покровський ярмарок

Солом'яний бичок, хмельні меди та спеції з Грузії: у Ніжині пройшов Покровський ярмарок 09:49

На площі Франка у Ніжині на Чернігівщині люди стають у чергу. Хочуть сфотографуватися з слом'яними тваринами народного майстра з Полтавщини Павла Даниленка. Він привіз вироби на чотириденний 377-й Покровський ярмарок, що відбувся 10-14 жовтня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини