Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 жовтня, 08:05:35

Розробляємо механізми соціального замовлення в Чернігівській області

23.07.2014   10:04Агенцiя

Ким і як формується соціальне замовлення, які механізми його представлення та контролю за виконанням, обговорили представники чернігівських громадських організацій з представниками державних установ та депутатами місцевого рівня 2 липня за круглим столом.

Минула зустріч стала першою в серії круглих столів, присвячених питанням впровадження соціального замовлення в Чернігівській області.

Розміщення замовлення на виконання соціальних послуг - це механізм реалізації в умовах ринкової економіки соціальних гарантій держави населенню. Такі гарантії містяться в Конституції України, регіональних, місцевих законах і нормативних актах. Одним з механізмів формування соціального замовлення та контролю за його виконанням є створення робочих груп в державних органах. До складу робочих груп від кожної державної установи повинні входити зацікавлені особи, які групуватимуть різні пропозиції в окремі блоки і формувати цілі програми.

За наслідками обговорення учасники засідання надали пропозиції, які стали основою для резолюції та були направлені до профільних державних установ:
1) Внести зміни до Обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки «Чернігівська громада», затвердженої рішенням обласної ради від 23 грудня 2011 року (зі змінами), включивши до переліку заходів програми проведення конкурсу проектів громадських, благодійних організацій, спрямованих на реалізацію пріоритетних завдань регіональної політики.
2) Включити питання профілактики соціально-небезпечних хвороб, зокрема ВІЛ, до переліку пріоритетних завдань конкурсу.
3) Внести зміни до Обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки «Чернігівська громада», затвердженої рішенням обласної ради від 23 грудня 2011 року (зі змінами), включивши до переліку заходів програми запровадження соціального замовлення для надання вразливим категоріям населення додаткових соціальних послуг, визначених за результатами оцінки потреб населення області у соціальних послугах, а також передбачити фінансування такого заходу за рахунок коштів обласного бюджету в обсязі 90 тис. грн. на рік.
4) При формуванні пріоритетів соціального замовлення доцільно включати для нього послуги соціального супроводу та денного догляду для осіб, що живуть з ВІЛ.
5) Внести зміни до Програми фінансової підтримки обласних громадських організацій інвалідів та ветеранів, затвердженою рішенням обласної ради від 25 березня 2011 року. Доцільно уточнити завдання і заходи програми щодо підтримки громадських організацій, зокрема передбачити забезпечення підтримки громадських та благодійних організацій інвалідів, ветеранів, інших організацій соціального спрямування.
6) Затвердити рішенням обласної ради Порядок розподілу коштів для підтримки організацій інвалідів,ветеранів та інших організацій соціального спрямування, яким передбачити залучення громадськості до визначення пріоритетів такої підтримки та конкурентну процедуру визначення отримувачів коштів з урахуванням вимог Порядку, затвердженого постановою КМУ від 12.10.2011 року № 1049.
7) Включити питання профілактики соціально-небезпечних хвороб, зокрема ВІЛ, до переліку пріоритетів підтримки організацій соціального спрямування за рахунок коштів обласного бюджету.
8) Сприяти втіленню на рівні міста Чернігова розробки та реалізації програми «Соціальне Таксі».
9) Створити Робочу групу із залученням представників інститутів громадського суспільства для розробки механізму реалізації соціального замовлення в Чернігівській області;

Після засідання круглого столу було запропоновано утворити робочу групу при обласній координаційній раді за участю представників Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, громадських та інших організацій для впровадження соціального замовлення в області для залучення неурядових організацій до надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів; провести на регіональному рівні обговорення механізмів запровадження соціального замовлення.

«Запрошуємо представників чернігівських громадських організацій, державних установ та депутатів місцевого рівня створювати робочі групи для опрацювання питань і пропозицій щодо впровадження соціального замовлення. Разом ми зможемо напрацювати розумні і актуальні кроки запровадження соціального замовлення в Чернігівській області» - звернулась до всіх небайдужих директор обласного відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ Анжела Мойсеєнко.

Про бажання долучитись до робочої групи із запровадження механізму соціального замовлення в області звертайтесь до Бубенчикової Світлани:
Контактний номер телефону – (093)769-32-36;
Електронна пошта: lgvs@yandex.ru
 

Останні новини Чернігівщини

Набрав законної сили вирок щодо особи, яка обвинувачувалась у

Набрав законної сили вирок щодо особи, яка обвинувачувалась у "фейкових" повідомленнях про мінування 07:57

Відділом підтримання обвинувачення в суді прокуратури Чернігівської області спростовані безпідставні твердження апеляційної скарги сторони захисту щодо необхідності пом’якшення покарання особі, яка двічі завідомо неправдиво повідомляла про замінування будівель міста Чернігова.

Чернігівська поліція встановила осіб, які розприскали газ в школі

Чернігівська поліція встановила осіб, які розприскали газ в школі 07:54

Співробітники Чернігівського відділу поліції провели низку заходів, які допомогли їм встановити, хто вчора розприскав газ у школі № 21.

Серед сільських жителів Чернігівщині, 55% становлять жінки

Серед сільських жителів Чернігівщині, 55% становлять жінки 07:46

До Міжнародного дня сільських жінок.

15 жовтня - Міжнародний день сільських жінок

15 жовтня - Міжнародний день сільських жінок 07:42

Те, що лягає на плечі деяких наших жінок, то з чим вони інколи віртуозно справляються, приводить багатьох представників протилежної статі в почуття глибокого здивування і поваги. Це ми, як правило, розмірковуємо про представниць населення міських районів, а що говорити про жінок, яким випало щастя проживати поза міських зручностей і широкої інфраструктури?

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини