Місячник гуманного ставлення до безпритульних тварин
16 серпня в усьому світі відзначається Міжнародний день безпритульних тварин. Обрати цей день в якості Національного дня безпритульних тварин запропонувало ще в 1992 році Міжнародне товариство прав тварин США (ISAR).
Саме з нагоди цього свята, в Чернігівській області громадськістю спільно з органами влади підтримано місячник гуманного ставлення до безпритульних тварин, який проводиться з 16 липня по 16 серпня 2014 року.
Проблема безпритульних тварин знайома кожному місту, де гостро стоїть питання будівництва притулків для бездомних тварин. Люди з різних причин розлучаються з домашніми тваринами. Але якою б поважною і серйозною здавалася причина — викидати тварину на вулицю немилосердно. І якщо одні люди проявляють жорстокість, то обов’язково мають бути інші, які виявлять милість, турботу і запропонують свою допомогу.
Представники громадських організацій, а також небайдужі жителі міста, на протязі місяця та в день 16 серпня можуть висловити своє відношення до того, як сьогодні вирішується проблема зниження чисельності безпритульних тварин.
Потрібно зазначити, що проблема безпритульних тварин тісно пов’язана з більш глобальними еколого-етичними проблемами. Давно доведено, що рівень духовності людини визначається не лише соціальним середовищем, але й характером спілкування зі світом природи. Тому особливо важливо на протязі цього місяця зробити так, щоб кожен житель нашої області зрозумів, що біль – однаковий для всіх, і для людей, і для тварин.
Необхідно сказати про те, що відсутність дому у тварини – не їхня провина, а наша з вами. І що в наших силах допомогти тваринам стати щасливими володарями теплого дому і дбайливих господарів.
Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Землевпорядники Чернігівщини оцифрували понад 9,8 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель у першому півріччі 2026 року 16:54
Упродовж січня – червня 2026 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області перевели в електронну форму понад 9,8 тис. документацій Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель.
Від маленької сауни-бочки до сучасного комплексу відпочинку 16:33
Саме такий шлях пройшла родина Макаренків із села Хотинівка на Ніжинщині. Масштабувати бізнес Олегу та Юлії допомогли грантові програми, зокрема «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» від служби зайнятості.
За матеріалами СБУ 7 років ув’язнення отримав один з учасників каналу втечі ухилянтів за кордон 16:11
За доказовою базою Служби безпеки заочно засуджено до 7 років позбавлення волі одного з учасників каналу незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку.
Ремонт укриття і термомодернізація ліцею: як громади Ніжинщини готуються до нового навчального року 15:43
Під час візиту на південь регіону начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав дві громади – Ніжинську і Талалаївську сільську. У фокусі – готовність ТГ до старту нового навчального сезону.
Хотіла купити запчастини до авто, натомість втратила 15 тисяч гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв на інтернет-майданчиках 15:21
Шахраї часто розміщують на інтернет-платформах фейкові оголошення про продаж різних товарів та переконують покупців робити передоплату. Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними під час здійснення покупок у інтернет-магазинах та сплачувати за товар виключно після його отримання й перевірки.