Порядок переміщення громадянами готівки через митний кордон України. ДОВІДКА
Фахівці Чернігівської митниці Міндоходів інформують, що порядок переміщення готівки (у тому числі дорожніх чеків) і банківських металів через митний кордон України регламентується Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 27.08.2008 № 148.
Фізична особа незалежно від віку має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування органу доходів і зборів.
Фізична особа-резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування органу доходів і зборів в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро. Строк дії таких документів 30 календарних днів, починаючи з дня видачі.
Фізична особа-нерезидент має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування органу доходів і зборів в повному обсязі.
Фізична особа-нерезидент має право вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, якщо сума готівки, що вивозиться, не перевищує суми готівки, письмово задекларованої цією особою органу доходів і зборів при ввезенні в Україну. Вивезення готівки у такому випадку здійснюється за умови її письмового декларування органу доходів і зборів в повному обсязі.
Митна декларація є підставою для вивезення (увезення) зазначеної у ній готівки і банківських металів і здійснення операцій за дорученням резидента або нерезидента протягом одного року з часу оформлення декларації.
Фізична особа-нерезидент має право вносити кошти на рахунки в уповноважених банках або виконувати інші операції в банках України на підставі митної декларації у випадках, передбачених законодавством України.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська дзюдоїстка Анна Казакова здобула бронзу на етапі Відкритого Кубка Європи в Італії 10:39
У Конельяно (Італія) триває черговий етап Відкритого Кубка Європи з дзюдо, в якому беруть участь майже 350 спортсменів із 38 країн.
Чернігівська легкоатлетка Ганна Жмурко у складі збірної України виборола «срібло» на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій з кросу в Румунії 10:37
Фінішував чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій з кросу, що проходив у Бейле-Фелікс (Румунія).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
10 листопада: цей день в Україні і світі 10:32
День 1356 Російська агресія - Day 1356 Russian aggression
Росіяни атакували енергетичну та транспортну інфраструктуру Чернігівщини 14:18
Вранці 7 листопада російські війська завдали ударів по об’єктах енергетичної та транспортної інфраструктури в Городнянській та Бахмацькій громадах.