Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 травня, 18:17:24

Проблемами пасажирських перевезень на Чернігівщині зайнялась громадськість

27.06.2014   09:59

Питання підвищення вартості проїзду в пасажирському транспорті, а також методів боротьби з нелегальними перевізниками розглянули на засіданні «круглого столу», яке 26 червня пройшло за ініціативи Громадської ради при облдержадміністрації.

До діалогу долучились керівники структурних підрозділів ОДА, керівництво УМВС, обласної прокуратури, ДАІ м. Чернігова, Головного управління Міндоходів у Чернігівській області, представники Чернігівської міськради, перевізників, громадських організацій.

Як зазначалось, Чернігівською міськрадою розроблено проект модернізації рухомого складу пасажирського транспорту загального користування та оптимізації мережі маршрутів у м. Чернігові. Однак його реалізація ускладнюється економічними труднощами.

Подорожчання проїзду на чернігівських маршрутах №24, 35 та 37 пов’язано з переходом їх роботи у режим маршрутного таксі. Така необхідність виникла у зв’язку з великою відстанню між зупинками на даних маршрутах, та, відповідно, частими проханнями пасажирів робити зупинки на вимогу. Загалом, вартість проїзду визначається на основі економічних розрахунків, що подаються до контролюючих органів перевізниками.

Перевізники кажуть, що держава затримує перерахування компенсацій за послуги пільговикам. У той же час, можливості здійснювати соціальний захист пільгових категорій громадян у повній мірі залежать перш за все від наповнюваності місцевих бюджетів.

Учасники зустрічі акцентували увагу на наявності великої кількості нелегальних перевізників, особливо на міжміських маршрутах.

Також обговорювались питання розміщення в автобусах табличок з написом «маршрутне таксі», захисту прав інвалідів на проїзд, організації пільгового проїзду всіма перевізниками для дітей з сімей мобілізованих, встановлення вартості проїзду, необхідності проведення роз’яснювальної роботи з водіями щодо паління та голосної музики в транспорті.

У підсумку запропоновано створити комісію для перевірки перевізників-ліцензіатів, яким були винесені попередження контролюючими органами. Також лунали думки щодо запровадження контролю за продажем білетів на проїзд через податкові органи або міські ради. Варто також провести повну перевірку фінансового стану перевізників на всіх маршрутах Чернігова. А ще — знизити тариф на проїзд з 2,5 грн. до 2 грн. в міських автобусах великої місткості. Щодо перевізників, які виконують рейси без дозволів на міжміських маршрутах, то їх діяльність має бути приведена у відповідність до чинного законодавства або припинена.
 

Останні новини Чернігівщини

Городнянщина. Хроніка життя в облозі

Городнянщина. Хроніка життя в облозі 07:58

24 лютого. Того ранку о четвертій годині, коли ледь починало світати, Городня не спала.

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини?

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини? 07:50

Промислові потужності Чернігівщини зазнали значних пошкоджень під час активних бойових дій.

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині?

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині? 07:34

Через широкомасштабну збройну агресію російської федерації проти України та активні бойові дії, які проходили на території Чернігівської області, багато цивільних об’єктів та об’єктів критичної й соціальної інфраструктури зазнали нищівних ударів.

23 травня - цей день в Україні і світі

23 травня - цей день в Україні і світі 07:30

23 травня в Україні – День морської піхоти, День Героїв – свято пам'яті борців за свободу України.

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

АНОНСИ ПОДІЙ