Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 жовтня, 02:59:05

Чернігівська мерія не скоротила видатки на чиновницький апарат

24.06.2014   08:06Агенцiя

Україна переживає важкі часи: силове протистояння на Донбасі доповнилося газовою війною з Росією. Тож 1 березня уряд Яценюка прийняв постанову, якою оголосив заледве не тотальну економію бюджетних коштів органами влади та місцевого самоврядування. Услід за столичними чиновниками у муніципалітетах теж заходилися ухвалювати подібні документи. Мовляв, ми теж затягуємо паски.

Одним із основним джерел надходження будь-якого міського бюджету є податок з доходів фізичних осіб. Тобто – місцевих мешканців. А враховуючи, що фінансуються органи місцевого самоврядування, чи то пак мерії, саме із місцевих бюджетів, то люди мають повне право знати, скільки вони платять за утримання власних можновладців.

Тож IA ZIK вирішила з’ясувати, якою ж насправді виявилася економія у міськрадах на прикладі мерій «типових» обласних центрів – із чисельністю населення в межах 200-300 тисяч осіб. Таких в Україні є дванадцять – рівно половина всіх облцентрів. А саме Житомир, Івано-Франківськ, Кіровоград, Луцьк, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Хмельницький, Черкаси, Чернівці та Чернігів.

До муніципалітетів цих міст було надіслано запити із проханням надати інформацію про видатки із міського бюджету на органи місцевого самоврядування. Тобто безпосередньо на саму ж мерію.

Як виявилося, із дванадцяти міськрад лише одна – Черкаська – скоротила видатки на чиновницький апарат. Натомість в окремих містах фінансування мерій збільшили на добру п’яту частину, як-от у Тернополі чи Хмельницькому.


У Чернігові місцева влада обійдеться міській скарбниці у 24,1 мільйона гривень. Тобто на потреби чиновників скерують 2,11% всіх видатків бюджету.

Це – найнижчий показник серед дванадцяти обласних центрів.

Однак, порівняно із 2013-м обсяги фінансування органів місцевого самоврядування зростуть на 7% або на 1,6 млн грн..

У чернігівському муніципалітеті – 340 штатних одиниць.


Якщо протягом 2013-го утримання муніципалітетів у цих дванадцяти містах України коштувало платникам податків 367,566 мільйона гривень, то цього року – уже понад 403,8 млн грн.. Тобто подорожчали чиновники майже на 10%. За дивним збігом, індекс споживчих цін цього року в Україні – теж близько 10%. А що ж поробиш, інфляція…


http://zik.ua/ua/analytics/2014/06/23/suvora_ekonomiya_v_dii_499691
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 202 нових випадки COVID-19

Виявлено 202 нових випадки COVID-19 16:50

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 жовтня зафіксовано 202 нових випадки інфікування COVID-19.

Проаналізували готовність області до проведення виборів

Проаналізували готовність області до проведення виборів 12:41

Вибори, які мають відбутися в Україні вже найближчої неділі, відрізняються від попередніх за кількома пунктами. Серед основних — новий виборчий кодекс, нові громади, які вперше обиратимуть своїх депутатів, епідемія коронавірусу, яка значно ускладнює організацію виборчого процесу.

За позовом прокурора суд зобов’язав оформити право власності на будівлю дитячого садка

За позовом прокурора суд зобов’язав оформити право власності на будівлю дитячого садка 12:18

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов Ніжинської місцевої прокуратури, зобов’язавши одну із сільських рад Ніжинського району вчинити дії щодо реєстрації права власності на будівлю дитячого садка площею 480 кв.м. орієнтовною вартістю 4,2 млн. грн.

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні?

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні? 10:51

Майже 8 тисяч безробітних громадян працевлаштовано обласною службою зайнятості протягом січня-вересня 2020 року, що на 6% більше, ніж за відповідний період торік. Про це свідчить підсумкова статистика за 9 місяців. Отже, яку роботу пропонують роботодавці сьогодні?

У Чернігові провели торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки

У Чернігові провели торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки 10:45

21 жовтня в Чернігівській міській раді відбулися торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення комунальної власності.