Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 16:27:39

Чи завжди законно діє сільський голова, вирішуючи земельні питання?

19.06.2014   11:23Агенцiя

Усім відомо, що земельні питання – найголовніші у роботі сільського голови. І майже всі звернення до місцевої ради пов’язані з землею: розподіл землі, надання у власність чи оренду, про спірні питання годі й говорити.

У відповідності до діючого законодавства спеціалістами Держсільгоспінспекції в Чернігівській області на території нашого регіону проводяться планові та позапланові перевірки дотримання вимог земельного законодавства органами місцевого самоврядування при розпорядженні землями в межах населених пунктів.

Зокрема, за результатами перевірених численних земельних рішень, практично у всіх сільських та селищних радах, а таких перевірено 52, були виявлені порушення вимог земельного законодавства в частині передачі земельних ділянок у власність, надання у користування, в тому числі оренду, в процесі укладання цивільно-правових угод.
У зв’язку з виявленими порушеннями на адресу сільських та селищних голів у 2014 році направлено 425 клопотань з вимогою про приведення рішень у відповідність до вимог діючого земельного законодавства.

Практично всі клопотання розглянуті виконавчими комітетами та сесіями сільських рад. 351 клопотання задоволено та рішення приведені у відповідність до норм Закону.
За 74 клопотаннями матеріали передані до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування.

Практика перевірок законності зазначених рішень свідчить, швидше за все, про поверхневе знання органами місцевого самоврядування земельного законодавства. Адже майже всі сільські ради, у зв’язку з фінансовими та іншими до цих пір невирішеними питаннями, обділені не тільки посадою юриста, а також інтернетом та будь-яким інформаційним забезпеченням. У більшості сільських голів та землевпорядників «під рукою» лише застарілий Земельний кодекс.


Смаль В.І. – начальник Управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Чернігівській області

 

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника 16:13

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника, які за 160 тис. доларів США обіцяли підприємцю «перемогу» у тендері. ДБР завершило розслідування стосовно шахрайства колишнього заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації та його спільника. Обвинувальний акт направлено до суду.

На будівельний майданчик на вулиці Любецькій, 26 заїхала техніка компанії

На будівельний майданчик на вулиці Любецькій, 26 заїхала техніка компанії "УТБ-інжиніринг" 16:09

Нагадаємо, цю та решту багатоповерхівок починала будувати фірма "Укрсівербуд". Однак в жовтні на цьому та ще двох об'єктах компанії у Чернігові, а саме на вулиці Незалежності, 7-б та проспекті Перемоги, 64 – роботи припинилися.

У Чернігові почала зменшуватися кількість пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах

У Чернігові почала зменшуватися кількість пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах 15:58

У Чернігові в останній тиждень спостерігається зменшення зайнятості пацієнтами з діагнозом COVID-19 ліжко-місць у профільних відділеннях міських лікарень. Про це сьогодні, 30 листопада, повідомили на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді.

 У Сновській центральній лікарні з’явилося сучасне офтальмологічне обладнання

У Сновській центральній лікарні з’явилося сучасне офтальмологічне обладнання 15:44

Офтальмолог у Сновській центральній лікарні відтепер обстежує жителів громади за допомогою сучасного офтальмологічного обладнання. Така інформація з’явилася на сайті Сновської міської ради.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 685 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 685 осіб 15:36

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 30 листопада в області проти Covid проведено 655 315 щеплень першою та другою дозою.