Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 грудня, 15:12:07

Чи завжди законно діє сільський голова, вирішуючи земельні питання?

19.06.2014   11:23Агенцiя

Усім відомо, що земельні питання – найголовніші у роботі сільського голови. І майже всі звернення до місцевої ради пов’язані з землею: розподіл землі, надання у власність чи оренду, про спірні питання годі й говорити.

У відповідності до діючого законодавства спеціалістами Держсільгоспінспекції в Чернігівській області на території нашого регіону проводяться планові та позапланові перевірки дотримання вимог земельного законодавства органами місцевого самоврядування при розпорядженні землями в межах населених пунктів.

Зокрема, за результатами перевірених численних земельних рішень, практично у всіх сільських та селищних радах, а таких перевірено 52, були виявлені порушення вимог земельного законодавства в частині передачі земельних ділянок у власність, надання у користування, в тому числі оренду, в процесі укладання цивільно-правових угод.
У зв’язку з виявленими порушеннями на адресу сільських та селищних голів у 2014 році направлено 425 клопотань з вимогою про приведення рішень у відповідність до вимог діючого земельного законодавства.

Практично всі клопотання розглянуті виконавчими комітетами та сесіями сільських рад. 351 клопотання задоволено та рішення приведені у відповідність до норм Закону.
За 74 клопотаннями матеріали передані до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування.

Практика перевірок законності зазначених рішень свідчить, швидше за все, про поверхневе знання органами місцевого самоврядування земельного законодавства. Адже майже всі сільські ради, у зв’язку з фінансовими та іншими до цих пір невирішеними питаннями, обділені не тільки посадою юриста, а також інтернетом та будь-яким інформаційним забезпеченням. У більшості сільських голів та землевпорядників «під рукою» лише застарілий Земельний кодекс.


Смаль В.І. – начальник Управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Чернігівській області

 

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі 10:13

Водойми області тільки-но почали вкриватися льодовим покровом, а любителі вже вийшли на зимову риболовлю. На жаль, люди іноді не замислюються, що така безпечність може коштувати їм життя. Тож, щоб запобігти нещасним випадкам на водоймах співробітники Корюківського районного відділу Головного управління ДСНС провели профілактично-інформаційний рейд.

Мистецький початок грудня

Мистецький початок грудня 10:06

Перший зимовий місяць у Чернігівському драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка обіцяє бути насиченим різноманітними культурно-мистецькими заходами. Це і передсвяткові концертні програми, і прем’єра казки та інтермедії для дітей біля Новорічної ялинки, і поновлені вистави діючого репертуару театру.

 Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів»

Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів» 09:57

6 грудня о 20:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів вийде друга частина документального фільму «Битва за Чернігів».

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII”

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII” 09:44

Оновлений склад — і нова концертна програма! Проєкт Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” ще раз підкреслює: “Джаз — музика вільних людей!”. Це гасло під час війни як ніколи актуальне.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події,  зареєстровані на території  області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані на території області за минулу добу 09:34

Протягом минулої доби зареєстровано 16 небезпечних подій, а саме: 15 пожеж,та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.