Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 28 вересня, 21:45:53

Чернігів потребує кольорів

12.06.2014   15:33Агенцiя

Розфарбовування жилих будинків і кварталів правильний шлях до змін у місті. Дизайн міста, його зовнішній вигляд суттєво впливають на сприйняття міста як гостями, так і показує патріотизм самих мешканців.

Світова практика нових підходів до дизайну міст показує, що там де в сірих кварталах з’являються кольори та художні образи, люди починають більше часу проводити на вулиці, спілкуватися між собою, в результаті чого покращується морально-психологічний фон району та зрештою зменшується рівень злочинності.

Подібні проекти вже реалізовуються і в українських містах. Так, в Одесі в минулому році за сприяння місцевої влади був реалізований конкурс «Новий образ улюбленого міста». Тоді для нанесення на стіни будинків було відібрано 10 найкращих робіт місцевих вуличних художників. До речі, контроль і всебічне сприяння при цьому надавала Одеська інспекція по контролю за благоустроєм.

Ще жителів Мелітополя запрошують взяти участь в акції, завдяки якій вулиці міста прикрасять яскраві картини. За інформацією прес-служби Мелітопольської міськради, 6 червня цього року стартувала акція «Світ краще, місто чистішим, люди добріші!». У ході акції планується розмістити на попередньо погоджених з міською владою об'єктах позитивні та життєстверджуючі зображення. Підсумки акції будуть підведені до Дня Мелітополя.

Європейці в свою чергу приділяють значну увагу зовнішньому вигляду своїх міст. Саме тому стільки туристів направляється в Барселону, Рим, Ліон, Брюссель та Париж. Вміння прикрасити місто перетворює навіть дуже захаращені стіни на предмети мистецтва.
Чернігів поки пасе задніх в цьому питанні. Хоча є у нас і Дільниця по контролю за благоустроєм і будинки, які можна і варто прикрасити. Нема поки лише бажання у керманичів міста займатись цим питанням. От і приходиться чернігівцям самоорганізовуватись і самостійно розфарбовувати свій Чернігів. В бюджеті розвитку Чернігова на 2014 рік на благоустрій міста заплановано 3,8 млн грн., а на реалізацію заходів щодо інвестиційного розвитку територій 5,4 млн.грн. В одну з цих статей точно можна вписати витрати на зміну зовнішнього вигляду окремих будинків, районів і в перспективі всього Чернігова – головне бажання творити, а не досиджувати термін, який чиновнику залишився на посаді.

Ну а в найближчій перспективі Чернігів зможе отримати нові кольори лише завдяки самоорганізації чернігівців, як, наприклад, молодь, яка за 10 тис.грн. змогла перефарбувати чернігівські переходи і не тільки.

Ігор Андрійченко

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 56 нових випадків COVID-19

Виявлено 56 нових випадків COVID-19 15:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 28 вересня в області зафіксовано 56 нових випадків COVID-19.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 110 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 110 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:08

Упродовж минулого тижня з 21 по 28 вересня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебували на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

Представники туристичної галузі Чернігівщини отримали відзнаки

Представники туристичної галузі Чернігівщини отримали відзнаки 15:00

Напередодні Всесвітнього дня туризму у Чернігівській ОДА привітали кращих представників туристичної галузі області, які відзначають своє професійне свято 27 вересня.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 14:53

28 вересня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Олійника.

Дитини народилася поза медзакладом: як отримати свідоцтво?

Дитини народилася поза медзакладом: як отримати свідоцтво? 12:26

Отримання свідоцтва про народження дитини є своєрідною путівкою у життя. Більшість батьків знають, що задля успішної реалізації права малюка на перший документ, требазвернутися до органів державної реєстрації актів цивільного стану з відповідним пакетом паперів, зокрема з медичного закладу, де народилося чадо.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини