Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 вересня, 02:47:20

Чернігів потребує кольорів

12.06.2014   15:33Агенцiя

Розфарбовування жилих будинків і кварталів правильний шлях до змін у місті. Дизайн міста, його зовнішній вигляд суттєво впливають на сприйняття міста як гостями, так і показує патріотизм самих мешканців.

Світова практика нових підходів до дизайну міст показує, що там де в сірих кварталах з’являються кольори та художні образи, люди починають більше часу проводити на вулиці, спілкуватися між собою, в результаті чого покращується морально-психологічний фон району та зрештою зменшується рівень злочинності.

Подібні проекти вже реалізовуються і в українських містах. Так, в Одесі в минулому році за сприяння місцевої влади був реалізований конкурс «Новий образ улюбленого міста». Тоді для нанесення на стіни будинків було відібрано 10 найкращих робіт місцевих вуличних художників. До речі, контроль і всебічне сприяння при цьому надавала Одеська інспекція по контролю за благоустроєм.

Ще жителів Мелітополя запрошують взяти участь в акції, завдяки якій вулиці міста прикрасять яскраві картини. За інформацією прес-служби Мелітопольської міськради, 6 червня цього року стартувала акція «Світ краще, місто чистішим, люди добріші!». У ході акції планується розмістити на попередньо погоджених з міською владою об'єктах позитивні та життєстверджуючі зображення. Підсумки акції будуть підведені до Дня Мелітополя.

Європейці в свою чергу приділяють значну увагу зовнішньому вигляду своїх міст. Саме тому стільки туристів направляється в Барселону, Рим, Ліон, Брюссель та Париж. Вміння прикрасити місто перетворює навіть дуже захаращені стіни на предмети мистецтва.
Чернігів поки пасе задніх в цьому питанні. Хоча є у нас і Дільниця по контролю за благоустроєм і будинки, які можна і варто прикрасити. Нема поки лише бажання у керманичів міста займатись цим питанням. От і приходиться чернігівцям самоорганізовуватись і самостійно розфарбовувати свій Чернігів. В бюджеті розвитку Чернігова на 2014 рік на благоустрій міста заплановано 3,8 млн грн., а на реалізацію заходів щодо інвестиційного розвитку територій 5,4 млн.грн. В одну з цих статей точно можна вписати витрати на зміну зовнішнього вигляду окремих будинків, районів і в перспективі всього Чернігова – головне бажання творити, а не досиджувати термін, який чиновнику залишився на посаді.

Ну а в найближчій перспективі Чернігів зможе отримати нові кольори лише завдяки самоорганізації чернігівців, як, наприклад, молодь, яка за 10 тис.грн. змогла перефарбувати чернігівські переходи і не тільки.

Ігор Андрійченко

Останні новини Чернігівщини

Двоє чоловіків заплатять штраф за незаконний вилов риби

Двоє чоловіків заплатять штраф за незаконний вилов риби 11:47

Вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області від 13.09.2019 двох місцевих жителів засуджено за незаконне зайняття рибним добувним промислом, що спричинило істотну шкоду (ч. 1 ст. 249 КК України).

Обговорено результати реалізації заходів протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції

Обговорено результати реалізації заходів протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції 11:17

Результати реалізації заходів протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції у рамках компоненту PEPFAR проекту «Challenge TB» в Чернігівській області обговорено на засіданні за «круглим столом» в обласному центрі.

Міський голова Чернігова про ризики цьогорічного опалювального сезону

Міський голова Чернігова про ризики цьогорічного опалювального сезону 11:02

На ранковій нараді у муніципалітеті сьогодні учергове проаналізували стан боргів у сфері ЖКГ та по теплопостачальним підприємствам.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:44

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини