Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 січня, 15:43:48

Кооперативи та сімейні ферми можуть сприяти розвитку сільського господарства

11.06.2014   13:44

- Сьогодні ми ще боїмося проявляти ініціативу, боїмося вкладати сили та кошти у розвиток та модернізацію своїх господарств, – з сумом констатували учасники публічного заходу в місті Сосниця, який відбувся 10 червня 2014 року.

«Круглий стіл» «Очікуваний вплив Угоди про асоціацію й посилену зону вільної торгівлі України з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівської області» організовано Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Сільське господарство Чернігівщини, особливо господарства населення, малий бізнес вже давно потребують змін, змін в технологіях та процесі виробництва тощо. Але, як зазначили виробники та споживачі продукції агропромислового сектору, представники органів місцевого самоврядування, самостійно відважитись на зміни дуже важко. Вони побоюються, що реалізація інновацій і в найближчій перспективі після підписання Угоди про асоціацію з ЄС не дозволить зробити малий та середній бізнес конкурентоспроможним на ринку ЄС. Відтак, найперше, чого очікують зазначені учасники заходу  – допомоги від української держави, Європейського Союзу, різних інвесторів у підтримці сільського господарства та спонукання до змін. Виходом з існуючої ситуації може бути також створення різноманітних об’єднань власників домогосподарств, сільських кооперативів, сімейних ферм, які дозволять збільшити продуктивність праці та посилити контроль за якістю продукції.

Водночас, після впровадження в дію положень Угоди про асоціацію й посилену зону вільної торгівлі представники Сосницького району сподіваються і на низку зрушень: скорочення корупційних схем у сфері торгівлі та виробництва сільськогосподарської продукції, а відтак  скорочення фізичних перевірок на кордоні, полегшення процедури отримання сертифікатів, покращання конкурентоспроможності сільськогосподарського сектора та ефективності і прозорості ринків, а також умов для інвестування.
 

Останні новини Чернігівщини

Муніципальна варта Чернігова ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин

Муніципальна варта Чернігова ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин 14:49

Співробітники Муніципальної варти Чернігова тільки з початку тижня ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин на будівлях міста.

ЦНАП Чернігова - п'ятий в Україні по кількості послуг за день

ЦНАП Чернігова - п'ятий в Україні по кількості послуг за день 14:26

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) міста Чернігова - п'ятий в Україні по кількості наданих послуг. У середньому за один робочий день тут надається понад 1600 послуг, тобто щомісяця надходить понад 42000 звернень.

Відбулось засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради

Відбулось засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради 14:12

23 січня у малій залі відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

“Сіверські клейноди” привітали з днем соборності жителів Прикарпаття

“Сіверські клейноди” привітали з днем соборності жителів Прикарпаття 12:56

В Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка 22 січня з нагоди 101-ї річниці Соборності України відбувся святковий концерт “В єдності – сила народу”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини