Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 січня, 11:37:42

Соціальне замовлення. Проблеми та перспективи

11.06.2014   08:50Агенцiя

11 червня відбувся прес-ланч, на якому обговорювалась тема необхідності впровадження соціального замовлення, як інструменту для вирішення соціальних проблем шляхом взаємодії органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Основні питання, що розглядалися:
· Проблеми та перспективи запровадження соціального замовлення
· Запровадження соціального замовлення: послідовність дій
· Залучення недержавних неприбуткових суб’єктів до надання соціальних послуг за рахунок коштів обласного бюджету через механізм соціального замовлення
· Пріоритетність сфери протидії ВІЛ/СНІДу для соціального замовлення

Досвід

Соціальне замовлення успішно запроваджено у Хмельницькій області та у більшості обласних центрів України (особливо успішно – у м. Одеса).

У м. Києві послуга денного догляду за невиліковно хворими у комунальному закладі коштує 1500 грн. на місяць на особу (95% вартості складає утримання закладу та оплата праці його персоналу), а у благодійної організації – близько 500 грн. на місяць на особу; при цьому тривалість та якість життя хворих є значно вищою у разі отримання послуг від недержавних суб’єктів. Київською міською цільової програмою «Соціальне партнерство» передбачено надання цієї та інших послуг недержавними неприбутковими організаціями.

Пілотування

Для відпрацювання механізму соціального замовлення пропонується запровадити його для організації надання послуг у сфері протидії ВІЛ/СНІДу (наприклад, для послуг соціального супроводу, послуг денного догляду за хворими тощо).

Пріоритетність сфери протії ВІЛ/СНІДу для соціального замовлення обумовлена наступним:

- Соціальні послуги для ВІЛ-інфікованих практично не забезпечені наявними комунальними установами (спеціалізованими центрами СНІДу та центрами соціальних служб для молоді), натомість надають благодійними організаціями за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги. Зазначена допомога скорочується і буде припинена до 2017 року.

- Запровадження соціального замовлення для послуг у сфері протидії ВІЛ прямо передбачено проектом Загальнонаціональної цільової програми протидії ВІЛ/СНІДу на 2014-2018 роки.

- У сфері протидії ВІЛ в області гарантовано наявні організації, спроможні запропонувати якісні та економічно ефективні соціальні послуги.
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область – одна з лідерів за темпами будівництва, – Андрій Прокопенко

Чернігівська область – одна з лідерів за темпами будівництва, – Андрій Прокопенко 10:38

Чернігівщина за підсумками 2019 року посіла 2 місце серед областей за темпами росту будівництва, піднявшись на 9 позицій порівняно з попереднім роком.

У Чернігові розпочинається реконструкція водопроводу на вулиці Промисловій

У Чернігові розпочинається реконструкція водопроводу на вулиці Промисловій 10:19

Відповідно до затвердженої інвестиційної програми КП «Чернігівводоканал», з 27.01.2020 розпочинається реконструкція водопроводу по вулиці Промисловій від вул. Попудренка до вул. Музичної.

Андрій Прокопенко: Чернігівська область має значний потенціал для створення нових інноваційних підприємств

Андрій Прокопенко: Чернігівська область має значний потенціал для створення нових інноваційних підприємств 10:17

Створення індустріального парку «Менський» є реальним прикладом впровадження інноваційної бізнес-ідеї на території об`єднаної територіальної громади. Кожна громада Чернігівщини у найближчій перспективі може приступити до реалізації інвестпроєктів, які б давали економічний ефект і таким чином залучати в область інвесторів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:40

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 27 січня до 8:00 28 січня 2020 року.

На кордоні знову вилучили марихуану

На кордоні знову вилучили марихуану 08:56

Днями, до міжнародного автомобільного пункту пропуску «Сеньківка», пішки на вихід з України прибув 35-річний громадянин Молдови.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини