Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 06:30:15

Основним забруднювачем регіону є КЕП "Чернігівська теплоелектроцентраль" фірми "ТехНова". Статистика

30.05.2014   09:54

Чернігівська область одна з найбільших в Україні, за своєю територією посідає третє місце – 31,9 тис. км2.

 Ліси та інші лісовкриті площі займають 23% земельного фонду області, площа водного дзеркала становить 2%.

Суттєвим чинником негативного впливу на природні ресурси області є викиди в атмосферне повітря. Протягом 2013р. від стаціонарних джерел забруднення в повітряний басейн області надійшло 44 тис.т забруднюючих речовин (без урахування викидів діоксиду вуглецю), що на 5% менше, ніж у 2012р. Із загальної кількості викинутих шкідливих речовин, викиди речовин, що належать до парникових газів, становили: метану – 14 тис.т, оксиду азоту – 34 т. Крім  цих речовин, в атмосферу потрапило 1,8 млн.т діоксиду вуглецю (на 3% менше, ніж у 2012р.), який також впливає на зміну клімату.

За минулий рік на 1 км2 території області в середньому потрапило 1,4 т забруднюючих речовин. Найбільше забруднені міста Чернігів, Ніжин, Прилуки, щільність викидів у яких становила, відповідно, 270 т, 23 т та 19 т. Основним забруднювачем регіону є  КЕП "Чернігівська теплоелектроцентраль" ТОВ фірми "ТехНова", яким у 2013р. викинуто 43% шкідливих речовин області.

З метою охорони атмосферного повітря від забруднення у 2013р. підприємства області здійснили 19 заходів, які сприяли зменшенню шкідливих викидів у атмосферу  на 147 т.

У 2013р. на території області утворилося 675 тис.т відходів І–ІV класів небезпеки, з них 469 тис.т – на підприємствах та 206 тис.т – у домогосподарствах. Протягом року утилізовано, оброблено (перероблено)     233 тис.т (35% від загальної кількості утворених), спалено – 8 тис.т відходів, з них 99% використано у вигляді палива з метою отримання енергії.

Рівень екологічної безпеки знижують насамперед не обсяги відходів, що накопичені, а стан тих місць, де вони зберігаються. Із загальної кількості утворених відходів 326 тис.т (48%) розміщено в місцях видалення, до яких належать спеціально відведені місця чи об’єкти, у тому числі полігони, комплекси, споруди, ділянки надр.    На початок року в спеціально відведених місцях чи об’єктах та на території підприємств області накопичено біля 10 млн.т відходів.

Протягом 2013р. на охорону навколишнього природного середовища підприємствами, організаціями та установами було витрачено 219 млн.грн., зокрема 45% на очищення зворотних вод, по 20% – на охорону атмосферного повітря і проблеми зміни клімату та поводження з відходами, 10% – на збереження біорізноманіття і середовища існування.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.