Безпечне голосування
25 травня Україна буде обирати главу держави - Президента. З метою забезпечення техногенної та пожежної безпеки на виборчих дільницях нагадуємо, що обслуговуючий персонал та особи, які залучаються для роботи, повинні бути ознайомлені з існуючими на цих об’єктах інструкціями.
Відповідальність за забезпечення пожежної та техногенної безпеки приміщень виборчих дільниць несуть голови виборчих комісій та керівники установ, підприємств, організацій в будівлях яких вони розташовані.
Постійний контроль за протипожежним станом на період підготовки та проведення виборів здійснює голова виборчої дільниці, а у разі його відсутності - чергові виборчої дільниці.
Тож буде не зайвим нагадати членам виборчих комісій та безпосередньо виборцям правила пожежної та техногенної безпеки.
У приміщенні для голосування повинно бути не менше двох виходів.
У самому приміщенні виборчої дільниці має бути розроблений і вивішений на видному місці план евакуації людей на випадок пожежі. При перебуванні людей у приміщеннях решітки, встановлені на вікнах, повинні бути відчинені або зняті взагалі.
Всі двері евакуаційних виходів мають відчинятися в напрямку виходу людей з приміщення. Сходові клітки, евакуаційні виходи, проходи, коридори, тамбури необхідно утримувати вільними, нічим не захаращеними.
Під маршами сходів забороняється влаштовувати комірки, зберігати горючі матеріали, а також оформлювати займистими матеріалами стіни у коридорах, вестибюлях, на сходових клітках. Світильники евакуаційного освітлення повинні бути справними.
Електричне освітлення кабін для голосування має відповідати правилам влаштування електроустановок.
Для під’єднання світильників в кабінах треба застосовувати тільки гнучкі мідні проводи у гумовій або поліхлорвініловій ізоляції. Проводи повинні бути захищені від пошкоджень. Виконання цих робіт слід доручити кваліфікованому електромонтеру.
Виборчі дільниці необхідно забезпечити телефонним зв’язком, також має бути встановлена табличка із вказаними номерами телефонів виклику екстрених служб.
У приміщеннях виборчої дільниці забороняється:
- користуватись електронагрівальними приладами;
- застосовувати для освітлення свічки, гасові лампи та інші джерела відкритого вогню;
- встановлювати кабіни для голосування на шляхах евакуації, поблизу опалювальних печей, під електрощитами;
- палити;
- замикати евакуаційні двері;
- користуватися пошкодженими розетками, вимикачами та іншими електроприладами;
- залишати без нагляду увімкнені в електромережу електроприлади;
- застосовувати саморобні електричні подовжувачі, які не відповідають вимогам Правил улаштування електромереж;
- експлуатувати електропроводку з пошкодженою ізоляцією.
Після закінчення роботи необхідно здійснити огляд приміщень перед їх закриттям, відключити електромережу та всі струмоприймачі, зробити відмітку у спеціальному журналі.
У разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожний громадянин зобов’язаний:
- негайно повідомити про це телефоном оперативно-рятувальну службу цивільного захисту (номер телефону – 101). При цьому необхідно назвати адресу об’єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;
- вжити (за можливістю) заходів до евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;
- повідомити про неї голову виборчої комісії та відповідальну особу за стан пожежної безпеки;
- у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну тощо).
Пам'ятайте, що навіть незначні порушення заходів пожежної безпеки можуть поставити під загрозу не тільки важливі документи, але й життя багатьох людей!
Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області.
Останні новини Чернігівщини
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.
Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43
Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.