Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:32:59

Безпечне голосування

23.05.2014   09:14Агенцiя

25 травня Україна буде обирати главу держави - Президента. З метою забезпечення техногенної та пожежної безпеки на виборчих дільницях нагадуємо, що обслуговуючий персонал та особи, які залучаються для роботи, повинні бути ознайомлені з існуючими на цих об’єктах інструкціями.

Відповідальність за забезпечення пожежної та техногенної безпеки приміщень виборчих дільниць несуть голови виборчих комісій та керівники установ, підприємств, організацій в будівлях яких вони розташовані.

Постійний контроль за протипожежним станом на період підготовки та проведення виборів здійснює голова виборчої дільниці, а у разі його відсутності - чергові виборчої дільниці.

Тож буде не зайвим нагадати членам виборчих комісій та безпосередньо виборцям правила пожежної та техногенної безпеки.

У приміщенні для голосування повинно бути не менше двох виходів.

У самому приміщенні виборчої дільниці має бути розроблений і вивішений на видному місці план евакуації людей на випадок пожежі. При перебуванні людей у приміщеннях решітки, встановлені на вікнах, повинні бути відчинені або зняті взагалі.

Всі двері евакуаційних виходів мають відчинятися в напрямку виходу людей з приміщення. Сходові клітки, евакуаційні виходи, проходи, коридори, тамбури необхідно утримувати вільними, нічим не захаращеними.

Під маршами сходів забороняється влаштовувати комірки, зберігати горючі матеріали, а також оформлювати займистими матеріалами стіни у коридорах, вестибюлях, на сходових клітках. Світильники евакуаційного освітлення повинні бути справними.
Електричне освітлення кабін для голосування має відповідати правилам влаштування електроустановок.

Для під’єднання світильників в кабінах треба застосовувати тільки гнучкі мідні проводи у гумовій або поліхлорвініловій ізоляції. Проводи повинні бути захищені від пошкоджень. Виконання цих робіт слід доручити кваліфікованому електромонтеру.
Виборчі дільниці необхідно забезпечити телефонним зв’язком, також має бути встановлена табличка із вказаними номерами телефонів виклику екстрених служб.

У приміщеннях виборчої дільниці забороняється:
- користуватись електронагрівальними приладами;
- застосовувати для освітлення свічки, гасові лампи та інші джерела відкритого вогню;
- встановлювати кабіни для голосування на шляхах евакуації, поблизу опалювальних печей, під електрощитами;
- палити;
- замикати евакуаційні двері;
- користуватися пошкодженими розетками, вимикачами та іншими електроприладами;
- залишати без нагляду увімкнені в електромережу електроприлади;
- застосовувати саморобні електричні подовжувачі, які не відповідають вимогам Правил улаштування електромереж;
- експлуатувати електропроводку з пошкодженою ізоляцією.

Після закінчення роботи необхідно здійснити огляд приміщень перед їх закриттям, відключити електромережу та всі струмоприймачі, зробити відмітку у спеціальному журналі.

У разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожний громадянин зобов’язаний:
- негайно повідомити про це телефоном оперативно-рятувальну службу цивільного захисту (номер телефону – 101). При цьому необхідно назвати адресу об’єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;
- вжити (за можливістю) заходів до евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;
- повідомити про неї голову виборчої комісії та відповідальну особу за стан пожежної безпеки;
- у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну тощо).

Пам'ятайте, що навіть незначні порушення заходів пожежної безпеки можуть поставити під загрозу не тільки важливі документи, але й життя багатьох людей!


Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.