Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 16:32:08

Багатоповерхівку над Стрижнем зведено самовільно на самовільно зайнятій земельній ділянці — прокуратура

20.05.2014   08:53Агенцiя

Прокуратурою міста Чернігова за результатами перевірки в порядку прокурорського нагляду за додержанням та застосуванням законів встановлено, що зведення багатоквартирного житлового будинку по проспекту Перемоги, 119 здійснене в тому числі на самовільно зайнятій земельній ділянці, розташованій у межах охоронних зон

Перевіркою за участю представника держсільгоспінспекції та спеціаліста-геодезиста підтверджено, що самовільно зайнята (огороджена парканом, частково забудована) земельна ділянка загальною площею 0,0957 га відноситься до земель запасу Чернігівської міської ради. На дві третини це землі водного фонду, а саме прибережної захисної смуги р. Стрижень, на третину — землі рекреації.

Земельним кодексом України (ст. 61) та Водним кодексом України (ст. 89) встановлено, що прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У межах прибережних захисних смуг забороняється будівництво будь-яких споруд, крім гідротехнічних та лінійних.

Окрім того, ця ж земельна ділянка розташована на території пам’ятки археології ІХ-ХVIII ст. «Передгороддя», охоронний номер 1е, взятої на облік розпорядженням Чернігівської обласної державної адміністрації № 856 від 28.12.1998. Навіть законне будівництво в такій зоні дозволене тільки з дотриманням особливих вимог.

Підприємство, яке здійснює дане будівництво, самовільно розширило ділянку, виділену йому для будівництва в передбаченому законом порядку.
 
Щодо посадових осіб підприємства-забудовника прокуратурою міста Чернігова розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 197-1 Кримінального кодексу України (самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці земель в охоронних зонах).

Також у ході досудового розслідування буде надано правову оцінку діям посадових осіб органів влади та контролю, які допустили порушення закону.

Прес-служба прокуратури м. Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.